To koniec Google Podcasts. Aplikacja leci do kosza

Google Podcasts
Google Podcasts

Jeśli korzystasz z Google Podcasts to mam dla Ciebie złą wiadomość. Otóż gigant zamierza zamknąć aplikację.

Google Podcasts do kosza. Będzie zamiennik

Jeśli pojawia się jakaś usługa od Google, to nie warto się do niej przyzwyczajać. Dlaczego? Otóż gigant lubi wiele swoich platform po prostu zamykać. Tak stało się z chociażby Google Stadia. Teraz jednak problem dotyczy Google Podcasts, co jest… niespodziewane.

Nikt nie mówił, że aplikacji źle się wiodło, ale ma ona jednak problem. Jest za prosta, a na horyzoncie pojawiła się wewnętrzna konkurencja w postaci Youtube Music, gdzie gigant inwestuje w rozwój podcastów. Dlatego Google Podcasts wydaje się platformą niepotrzebną, aczkolwiek wielu z niej korzystało i chwaliło właśnie za wspomnianą prostotę.

Jak dodaje Google, użytkownicy Podcasts będą mogli przenieść swoją listę podcastów do Youtube Music wykorzystując technologię RSS, która do dziś króluje w świecie podcastów. Niestety, może ona być nieco ograniczona w przyszłości, głównie poprzez rozwój podcastów na Spotify oraz właśnie Youtube, gdzie ludzie publikują podcasty jako filmy wideo, bez tworzenia feedów RSS. Ułatwienia w przenoszeniu mają pojawić się też dla twórców.

A może jakaś alternatywa? Oczywiście! Świetną alternatywą, a przynajmniej na Androida, jest aplikacja AntennaPod. Jest ona otwartoźródłowa i darmowa oraz daje dostęp do wielu funkcji i dodatków. Jest też prosta w użytkowaniu i po prostu działa. Pisaliśmy o niej >>tutaj<<.

Źródło: mspoweruser.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!