Ubuntu 20.10 umiera. To dobry moment na aktualizację!

ubuntu
Tapeta w Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla

Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla swoją premierę miało w październiku ubiegłego roku. Było to całkiem udane wydanie, które wniosło kilka nowości. Niestety, jest to wersja o krótkim okresie wsparcia, co oznacza, że już w tym miesiącu umrze. Dlatego też warto pomyśleć o aktualizacji!

Ubuntu 20.10 umiera. Podobnie jak Pop!_OS 20.10

Ubuntu 20.10 pojawiło się w październiku 2020 roku. Wydanie wniosło sporo zmian i wiele osób uznało je za całkiem udane. Warto jednak dodać, że jest to wersja Ubuntu z krótkim okresem wsparcia, który wynosi zaledwie 9 miesięcy. Tak się właśnie składa, że te 9 miesięcy właśnie mija.

Już 22 lipca bieżącego roku Ubuntu 20.10 przestanie otrzymywać aktualizację, w tym nowe poprawki zabezpieczeń. To też sprawia, że niewskazane będzie korzystanie z tego systemu. Co ważne, to samo tyczy się innych dystrybucji bazujących właśnie na tym Ubuntu. Mowa tu chociażby o Pop!_OS 20.10, którym to System76 już rozesłało specjalnie powiadomienia.

Co zrobić jak mamy Ubuntu 20.10? To całkiem proste. Należy wykonać aktualizację systemową. Możliwym jest update do najnowszej edycji Ubuntu, czyli 21.04. Nie wnosi ona zbyt wiele zmian, jednak jest konsekwentną ewolucją. Podobnie jest w przypadku Pop!_OS, tutaj stosowna aktualizacja również jest możliwa.

Pop!_OS ubuntu

Można również zrezygnować z edycji z krótkim okresem wsparcia i wybrać Ubuntu 20.04 LTS. Co prawda, jest to starsza wersja, która nie ma najnowszych funkcji, jednak jest stabilna i ciągle otrzymuje aktualizacje – i tak będzie aż przez 5 lat!

Ubuntu 20.04 LTS i 21.04 pobierzecie >>stąd<<.

Źródło: własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!