Już można pobierać Ubuntu 21.04 Daily Builds!

ubuntu

Już od kilkunastu dni możemy instalować stabilną wersję Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla, z której sam pośrednio korzystam, bowiem moim nowym systemem operacyjnym jest Pop!_OS 21.10. To jednak nie oznacza, że twórcy spoczęli na laurach! Canonical już rozpoczęło pracę nad Ubuntu 21.04 i już możemy ten OS pobierać w odsłonie Daily Builds.

Zaledwie kilkanaście dni temu premierę miało Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla. Nie jest to zbyt ciekawe wydanie, bowiem wprowadzono niezbyt wiele nowości, warto jednak wymienić sobie takie elementy jak GNOME 3.38 oraz Linux Kernel 5.8.

Więcej dowiedzie się z: Ubuntu 20.10 już jest! Oto najciekawsze nowości

Ubuntu 21.04 Hirsute Hippo

Kilka dni temu poznaliśmy nazwę przyszłego systemu brytyjskiej firmy. Teraz natomiast Canonical rozpoczęło dystrybucję systemu w wersji Daily Builds. Jest to oczywiście niestabilna odsłona zawierająca wiele błędów i zaledwie ułamek funkcji, które znajdą się w finalnym produkcie. Nowości będą dodawane wraz z kolejnymi aktualizacji, a te – jak zapewne się domyślacie – pojawiają się codziennie.

Warto przeczytać: Ubuntu 21.04 będzie nazywać się Hirsute Hippo

Dlatego też zalecamy instalować Ubuntu 21.04 tylko i wyłącznie w celach testowych. Instalacja z myślą o użytkowaniu codziennym nie jest zbyt dobrym pomysłem ze względu na brak stabilności, a także – póki co – brak nowości. Stabilna wersja Ubuntu 21.04 pojawi się już w kwietniu 2021 roku.

Z jakiego systemu operacyjnego korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!