Ubuntu 21.04 będzie nazywać się Hirsute Hippo

ubuntu

Zaledwie kilka dni temu pojawiła się wersja stabilna Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla, jednak Canonical nie zwalnia i już pracuje nad nową wersją. Ubuntu 21.04 pojawi się już w kwietniu przyszłego roku i wiemy jak będzie się nazywać!

Zgodnie z zapowiedziami kilka dni temu Canonical udostępniło najnowszą wersję systemu Ubuntu. A więc co nowego znajdziemy w Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla? Przede wszystkim system oferuje najnowsze środowisko GNOME w wersji 3.38 wraz ze wszystkimi zmianami, które ono wnosi – między innymi lepsze wsparcie dla czytników linii papilarnych, pokazywanie stanu naładowania baterii na górnym pasku czy ulepszona kontrola rodzicielska (więcej dowiecie się >>stąd<<). Sercem systemu natomiast jest Linux Kernel 5.8, o którym więcej pisaliśmy >>tutaj<<.

O Ubuntu 20.10 więcej dowiecie się z: Ubuntu 20.10 już jest! Oto najciekawsze nowości

Ubuntu 21.04 Hirsute Hippo

Tak jak wspomniałem wcześniej, Ubuntu 21.04 pojawi się już w kwietniu 2021 roku, a nazwa kodowa systemu to Hirsute Hippo (dosłownie: kudłaty hipopotam). Co nowego wniesie? Póki co pewni możemy być co do środowiska graficznego, a dokładnie chodzi o GNOME 40, o którym więcej pisaliśmy >>tutaj<<. Ponadto możemy spodziewać się Linux Kernel w wersji 5.10 lub nowszej.

O nowym Ubuntu więcej dowiemy się w ciągu kilku najbliższych miesięcy, a przede wszystkim mowa tu o lutym, marcu oraz oczywiście kwietniu. Muszę dodać, że jest to kolejna odsłona systemu o krótkim okresie wsparcia i nadal najnowszym LTS-em pozostaje Ubuntu 20.04. Myślę, że jest na co czekać :).

Korzystacie z Ubuntu? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!