System dla chrześcijan powrócił. Ubuntu Christian Edition 20.04.2 wydane!

Ubuntu Christian Edition UbuntuCE
(fot. SourceForge)

Dystrybucje Linuxa mogą być stworzone do użytku różnorakiego, jak i do konkretnego i/lub dla specjalnej grupy ludzi. Tak się właśnie złożyło, że do świata żywych powróciło Ubuntu Christian Edition, czyli Ubuntu dedykowane chrześcijanom.

Ubuntu Christian Edition 20.04.2 wydane

Jak podaje portal Linuxiarze.pl, chrześcijańska dystrybucja Linuxa była rozwijana w latach od 2004 do 2012. Po dłuższej przerwie powrócono do prac, czego owocem jest nowe wydanie bazujące na Ubuntu 20.04.2 LTS. Warto tutaj dodać, że zaledwie kilka dni temu wyszło Ubuntu 20.04.3. LTS.

Ubuntu Christian Edition jest dosyć podobne do regularnego Ubuntu, jednak znajdziemy w nim kilka dodatków. Przede wszystkim mamy tutaj kontrolę rodzicielską treści internetowych. Możemy chociażby z ruchu internetowego wyciąć elementy będące reklamami, pornografią, hazardem czy fake-newsami. Ponadto UbuntCE oferuje sporo ważnego oprogramowania. O czym mowa?

OpenLP Ubuntu Christian Edition
OpenLP (fot. OpenLP)

UbuntuCE 20.04.2 na dzień dobry oferuje chociażby OpenLP oraz Presenter by WP. Obydwie platformy powstały z myślą o kościołach i wspólnotach. Ułatwiają one prezentacje treści, piosenek religijnych czy zarządzanie urządzeniami. Ponadto na dzień dobry oferują wiele ważnych multimediów. Warto tutaj dodać, że OpenLP to platforma w pełni darmowa i otwarta. Poza elementami związanymi stricte z kościołem, mamy również aplikacje dedykowane Biblii.

ubuntu
Program do studiowania Biblii (fot. UbuntuCE)

UbuntuCE wygląda jako przede wszystkim dobry system operacyjny do zarządzania multimediami w kościele. Po prostu zaraz po instalacji mamy wszystko to, co potrzebne. Ponadto OS bazuje na Ubuntu 20.04 LTS, a więc na odsłonie z długim okresem wsparcia. Muszę jednak dodać, że UbuntuCE nie jest oficjalną wersją Ubuntu.

Ubuntu Christian Edition pobierzecie >>stąd<<.

Źródło: UbuntuCE, Linuxiarze

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!