Ubuntu może dostać nowy Snap Store

Ubuntu 22.04
Ubuntu 22.04 – Snap Store

To trzeba przyznać – Snap Store w systemie Ubuntu jest kiepskim sklepem z aplikacjami. Ale możliwe, że niedługo oficjalnie dostaniemy wygodną nowość!

Nowy Snap Store w Ubuntu?

Snap Store w Ubuntu to w rzeczywistości starsza wersja aplikacji GNOME Software, która została sforkowana, a następnie podmieniono w niej źródło oprogramowania (a także zablokowano dostęp do innych źródeł, na przykład Flatpaków). No i niestety, o ile aktualnie GNOME Software działa jako tako, tak Snap Store jest średnim programem.

Ale jakiś czas temu usłyszeliśmy o alternatywnym sklepie z aplikacjami, który oferuje pobieranie programów Snap. Bazuje on na Flutterze i okazuje się, że działa po prostu dobrze i sprawnie, a wiele osób uznało, że właśnie taki powinien być Snap Store. I wiecie co? Prawdopodobnie faktycznie nim będzie!

Jak się dowiadujemy, ta nieoficjalna aplikacja do pobierania programów może stać się oficjalnym sklepem z oprogramowaniem w Ubuntu. Widocznie pozytywny odbiór nowego programu nie umknął twórcom Ubuntu, a ponadto Ci dosyć mocno chcą przerzucić się na Fluttera – chociażby mowa tu o instalatorze systemu.

Póki co, faktycznych oficjalnych informacji ze strony Ubuntu nie ma żadnych, ale pierwsze głosy już się pojawiły mówiące, że ten Snap Store trafi do systemu. To może być ogromna zmiana na plus, bowiem aktualnie Ubuntu boryka się ze sporymi problemami. Nawet najnowsze Ubuntu 22.04 LTS przez wielu zostało ocenione negatywnie i to na wielu płaszczyznach. Sam też próbowałem korzystać z tego OS-a ale niestety, nie dałem rady. Za każdym razem wracałem do Fedory.

Źródło: OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!