Ubuntu Touch OTA-20 wydane. To kolejna odsłona systemu na smartfony

ubuntu touch

Ubuntu Touch to jeden z flagowych systemów operacyjnych typu Linux powstałych z myślą o urządzeniach mobilnych. Właśnie została wydana aktualizacja OTA-20. Co wnosi?

Ubuntu Touch OTA-20 już dostępne

Niestety, autorzy nadal nie zmienili bazy systemu i jesteśmy zmuszeni korzystać z już leciwego Ubuntu 16.04 Xenial Xerus. Pomijając ten element, OTA-20 wnosi kilka drobnych korzyści o których warto sobie opowiedzieć.

Przede wszystkim, na niektórych telefonach, wykorzystywana jest od teraz dioda powiadomień. Do tego skorzystać można z wibracji. System natomiast widzi różne formaty muzyczne jako dźwięki, które można wykorzystać jako dzwonek. Przydatna opcja, dziwne, że tego nie było wcześniej.

Co ciekawe, od teraz oficjalny instalator systemu UBports Installer wspiera kolejną paczkę znanych urządzeń. Mowa tu o Google Pixel 2, Xiaomi Redmi 9, Xiaomi Redmi 9 Prime, Xiaomi Redmi Note 9, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max, Xiaomi Redmi Note 9S i Xiaomi Poco M2 Pro.

ubuntu touch
Menu z aplikacjami w Ubuntu Touch

Naprawiono też sporo błędów. Chociażby od teraz nie będziemy synchronizować się za pomocą CalDAV ze serwerami, które wykorzystują tylko certyfikat typu Let’s Encrypt. Naprawiono także problem z rozmowami głosowymi w Volla Phone.

Ubuntu Touch OTA-20 już zostało wydane i można system instalować na wspieranych urządzeniach. Jeśli uaktualnienia jeszcze nie widzisz na swoim urządzeniu, to poczekaj kilka dni, a stosowny update zapewne się pojawi.

Źródło: 9To5Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!