Valve rozgrzewa: Steam Deck na nowym zwiastunie. Będzie nowa opcja kolorystyczna?

Steam Deck
Steam Deck z uruchomioną grą The Ascent (fot. Linus Tech Tips)

Steam Deck to naprawdę obiecujący produkt wokół którego rośnie niemały hype. Valve postanowiło opublikować nowy zwiastun konsoli, który jasno pokazuje jej zalety w telegraficznym skrócie.

Steam Deck to nowa konsola typu handheld, która oferuje naprawdę dobre podzespoły – dokładnie te same co konsole stacjonarne nowej generacji, ale znacznie okrojone (mowa tu o CPU AMD APU Zen 2 oraz grafice RDNA). Tak, mamy tutaj procesor x86_64, czyli taki sam jak w komputerach stacjonarnych, a to sprawia, że będziemy mogli uruchamiać wszystkie gry jakie mamy w bibliotece Steam. Ponadto konsola pracuje w oparciu o system Linux, dokładnie o dystrybucję SteamOS. Sprzęt można normalnie połączyć z myszą, klawiaturą i monitorem, co sprawi, że otrzymamy komputer stacjonarny z pulpitem KDE Plasma podobnym do Windows 10.

Nowy zwiastun Steam Decka – będzie nowy kolor?

Valve właśnie udostępniło nowy zwiastun konsoli Steam Deck. Przedstawia on podstawowe cechy i funkcje konsoli – chociażby możliwość grania w gry z biblioteki Steam, granie przez streaming czy funkcje dotykowe. Trailer jest dosyć spokojny i niezbyt jakoś emocjonalnie pokazuje zalety sprzętu.

To, co jednak zwróciło moją uwagę, to pokazanie konsoli w nowej wersji kolorystycznej. Do tej pory była ona prezentowana tylko z czarną obudową. Tutaj jednak mamy odsłonę białą, która wygląda naprawdę dobrze – lepiej niż się spodziewałem. Zresztą oceńcie sami.

Zwiastun możecie zobaczyć tutaj:

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!