W sieci pojawiła się lista urządzeń firmy Samsung, które otrzymają Androida 10

galaxy note 10 front w ręce

Android 10 został już oficjalnie zaprezentowany przez Google, ale oczywiście większość producentów smartfonów nie zaktualizowała jeszcze swoich urządzeń do najnowszej wersji systemu z zielonym robocikiem. Teraz w sieci pojawiła się lista sprzętów Samsunga, które już niedługo powinny otrzymać wyczekiwaną przez użytkowników aktualizację!

Samsung zaktualizuje nie tylko flagowce, ale także tablety, średniaki i budżetowce

Lista ta nie została wprawdzie opublikowana przez samą firmę Samsung, ale wygląda ona wyjątkowo sensownie. Co więcej nie wiemy kiedy dokładnie pojawią się aktualizacje na poszczególne modele. Bez wątpienia Galaxy S10 i S10+ oraz Note 10 i Note 10+ otrzymają Androida 10 jeszcze w tym roku. Co jednak z innymi urządzeniami? Tego nie wiemy. Aktualizacją do najnowszej wersji z zielonym robocikiem, oprócz najnowszych flagowców otrzyma, także Galaxy S10, seria Galaxy S9 oraz Note 9. Co ciekawe na liście tej zabrakło rodziny Galaxy S8 oraz Note 8. I to potwierdza deklaracje firmy Samsung dotyczące tego, że koreański gigant zapewnia nam dwa lata aktualizacji po premierze danego urządzenia. Co dzieje się po dwóch latach? O modelu po prostu się zapomina i aktualizuje tylko te nowsze.

W sieci pojawiła się lista urządzeń firmy Samsung, które otrzymają Androida 10

Androida 10 otrzymają także smartfony z serii Galaxy M, Galaxy A oraz Galaxy J. Zaktualizowanie budżetowców jest bez wątpienia czymś, co zasługuje na pochwałę. Wielu producentów zapewnia wsparcie jedynie dla swoich flagowców i całkowicie zapomina o tańszych urządzeniach. W tej kwestii koreański gigant naprawdę pozytywnie mnie zaskoczył. Oczywiście smartfony z serii Galaxy A, Galaxy M i Galaxy J nie otrzymają Androida 10 w pierwszej kolejności, ale prędzej czy później użytkownicy powinni dostać powiadomienie o dostępnej aktualizacji.

Zobacz także: Samsung Galaxy A30s zmierza do Europy. Holenderski dystrybutor opublikował w sieci ceny urządzenia!

Na liście nie zabrakło także tabletów. Na Androida 10 mogą czekać posiadacze urządzeń z serii Galaxy Tab, a dokładnie Galaxy Tab S5e, Galaxy Tab S4, Galaxy Tab A 2019 oraz 2018. Teraz pozostaje nam czekać na potwierdzenie informacji tych przez samą firmę Samsung oraz na daty rozpoczęcia aktualizacji dla poszczególnych sprzętów.

Korzystacie z urządzeń Samsunga? Czekacie na Androida 10? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!