W tym temacie Samsung Galaxy S24 Ultra wygrywa z iPhone 15 Pro Max

W tym temacie Samsung Galaxy S24 Ultra wygrywa z iPhone 15 Pro Max

Twórcy smartfonów każdego dnia prześcigają się w specyfikacjach i nowych możliwościach w swoich urządzeniach. Walka z pewnością nigdy nie ustanie, bo każdy producent szuka innowacji, która zachęci klienta do kupna. Smartfony to nie tylko technologia to również problemy oraz częste usterki również te powstałe z winy samego użytkownika. Patrząc na smartfony Galaxy S24 Ultra oraz iPhone’a 15 Pro Max widzimy, że Koreańczycy na razie wygrali tę potyczkę na odpłatną naprawę w serwisie producenta.

Serwis telefonu Samsung Galaxy S24 Ultra

Najczęściej uszkadzanym elementem w smartfonach jest oczywiście wyświetlacz. Są to głównie usterki, które powstają głównie z winy klienta. Za takie uszkodzenia klient będzie musiał zapłacić, ponieważ nie są one usuwane w ramach gwarancji przez producenta. Zdarzają się wyjątki, które producent ocenia indywidualnie. Chodzi głównie o składane urządzenia, gdzie pęknięcia często przechodzą przez środek ekranu. Wróćmy jednak do tematu. Ile tak naprawdę kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S24 Ultra? Okazuje się, że jest to kwota 1044 zł za usługę naprawy wyświetlacza. Producent nie oferuje tu wymiany ekranu, o czym informuje na swojej stronie.  

W tym temacie Samsung Galaxy S24 Ultra wygrywa z iPhone 15 Pro Max

Innym również często uszkadzanym elementem jest pokrywa baterii. Może się tak zdarzyć, że urządzenie będzie miało więcej uszkodzeń co kumuluje nam wartość naprawy odpłatnej. W przypadku wymiany pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy S24 Ultra będziemy musieli zapłacić 229 zł. Są to ceny serwisów producenta, do których z pewnością musimy doliczyć jeszcze koszty robocizny. Nie będą to jednak duże koszty, ale warto brać pod uwagę takie dodatkowe kwoty. W zależności od serwisu Samsung mogą się one różnić.

Serwis telefonu iPhone 15 Pro Max

Amerykańska firma z nadgryzionym jabłkiem również posiada obsługę serwisową. Obejmuje ona naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne. Uwagę naszych oczu powinna przykuć cena odpłatnej wymiany wyświetlacza w telefonie iPhone 15 Pro Max. Okazuje się, że nie jest ona mała. Producent deklaruje koszty rzędu 2149 zł (strona producenta). Mamy tu naprawdę sporą kwotę za przywrócenie smartfona do życia. Rynek smartfonów w zakresie flagowców przyzwyczaił nas do dużych kwot.

Program samodzielnej naprawy
Wymiana wyświetlacza iPhone 15 Pro Max / fot.iFixit.com

Sprawdzając koszty uszkodzenia pokrywy baterii w telefonie iPhone 15 Pro Max widzimy także sporą kwotę. Producent wycenił wymianę tego elementu na kwotę 999 zł. I co ciekawe na stronie producenta znajdziemy również wycenę wymiany ekranu oraz pokrywy baterii razem w jednej kwocie, czyli 2679 zł. Oczywiście, aby skorzystać z takich kwot należy zamówić naprawę bezpośrednio przez stronę producenta.

Podsumowanie serwisowej potyczki Samsunga Galaxy S24 Ultra i iPhone 15 Pro Max

Oczywiście napraw i możliwych czynności serwisowych dla obu urządzeń jest wiele, ale w poniższym tekście chciałem wskazać głównie najpopularniejsze elementy (dość często uszkadzane mechanicznie) do wymiany. Jak to wygląda na podsumowaniu? Przede wszystkim spójrzmy na ceny urządzeń na przykładzie sklepu Komputronik.

Samsung Galaxy S24 Ultra 12/256 GB – 6399 zł

Samsung Galaxy S24 Ultra 12/512 GB – 6799 zł

Samsung Galaxy S24 Ultra 12/1 TB GB – 7849  zł

Wymiany wyświetlacza w powyższym modelu nie dzielimy na wersję pamięci. W przypadku modelu Galaxy S24 Ultra będzie to usługa naprawy ekranu w kwocie 1044 zł. Czy jest to dużo? W mojej ocenie nie, ponieważ odpłatna naprawa w serwisie producenta przywraca warunki gwarancji i daje drugie życie takiemu urządzeniu. Również bardzo opłacalnym działaniem jest wymiana pokrywy baterii w kwocie 229 zł. Nawet w sytuacji amortyzacji naprawa urządzenia dalej będzie aktualna (na pewno do 2 lat). Jak to dokładnie wygląda w przypadku najwyższych flagowców marki Apple?

Apple iPhone 15 Pro Max 255 GB – 5999 zł

Apple iPhone 15 Pro Max 512 GB – 7199 zł

Apple iPhone 15 Pro Max 1TB GB – 8399 zł

Wymiana ekranu i pokrywy baterii w przypadku iPhone’a wypada drożej niż w firmie Samsung. Różnica między ekranem w firmie Samsung i Apple to kwota 1635 zł na korzyść Koreańczyków. W przypadku wymiany pokrywy baterii Samsung znowu wygrywa, ponieważ Kowalski może zaoszczędzić 770 zł decydując się na flagowca z dostępem do Galaxy AI. O ile koszty napraw mogą być jeszcze opłacalne to niestety i to musimy sobie powiedzieć wprost. Flagowiec Koreańczyków wygrywa na ten moment serwisową bitwę z amerykańskim konkurentem (w zakresie kwot). Dlaczego napisałem na ten moment? Apple zapowiedział kolejną rewolucję, w której na horyzoncie szykują się obniżki na częściach dla klientów do samodzielnych naprawy. Także widzimy, że Apple na pewno ma na uwadze koszty serwisowe skoro pozwoli na użycie używanych części. Na zmianę będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Dajcie znać w komentarzach co myślicie o kosztach napraw odpłatnych powyższych smartfonów. Może macie własne sposoby na obniżenie cen napraw?

Komputronik jest partnerem portalu, linki nie są afiliacyjne, ale pozwalają na zmierzenie ruchu, który generujemy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!