Wiadomo, które telefony Huawei otrzymają aktualizację do Androida Q. Jest ich aż 17!

android q

Odkąd Google zakończyło współpracę z Huawei z powodu sankcji nałożonych przez Donalda Trumpa na chińską firmę wiele osób obawiało się czy smartfony giganta z Państwa Środka doczekają się jakiejkolwiek aktualizacji systemu z zielonym robocikiem. Teraz w sieci pojawiła się lista urządzeń mających dostać Androida Q!

Aktualizacje nie zostaną wstrzymane

Niestety, sama lista nie została wprawdzie opublikowana przez samego giganta z Państwa Środka, ale brytyjski oddział firmy opublikował post w serwisie Twitter mówiący jasno, że aktualizacje smartfonów, które już trafiły na rynek będą pojawiać się regularnie. Dotyczy to zarówno aktualizacji samego Androida jak i poprawek bezpieczeństwa. Pamiętajmy o tym, że Huawei ma nadal trochę czasu by dojść do porozumienia z rządem Stanów Zjednoczonych, ponieważ dopiero w sierpniu zakazy i sankcję zaczną tak naprawdę obowiązywać. Według najświeższych plotek liczba urządzeń, które otrzymają Androida Q wygląda następująco:

Zobacz także: Huawei jest gotowy na spadek sprzedaży poza Chinami i związane z tym straty finansowe

Oczywiście nie zapomniano także o Honorze, ale tutaj wiemy tak naprawdę jedynie o aktualizacji modeli Honor 20, Honor 20 Pro oraz Honor 20 Lite. Lista ta już niedługo powinna zostać potwierdzona przez samego producenta z Państwa Środka. Bez wątpienia urządzenia te otrzymają także EMUI 10. Nowa nakładka ma zawierać zarówno nowości z Androida Q, jak i zupełnie nowe rozwiązania wymyślone i opracowane przez chińskiego giganta. Niestety, na tę chwilę nie wiemy czym dokładnie będzie wyróżniać się EMUI 10.

G Huawei gle

Jednocześnie jeśli Huawei nie dojdzie do porozumienia z rządem Stanów Zjednoczonych oraz Donaldem Trumpem to najprawdopodobniej Android Q będzie ostatnią aktualizacją, którą otrzymają smartfony aktualnie dostępne na rynku. Jednak samo działanie tych urządzeń nie powinno się zmienić, a co za tym idzie użytkownicy nie odczują w jakikolwiek sposób skutków sankcji rządu USA.

Korzystacie z smartfonów Huawei? Czekacie na aktualizację do Androida Q? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!