Wiemy które smartfony Xiaomi dostaną aktualizację do Androida Pie, a które zostaną juz z Oreo

android pie

Użytkownicy smartfonów na całym świecie z niecierpliwością wyczekują aktualizacji do najnowszej wersji systemu z zielonym robocikiem. Tym razem w sieci pojawiła się lista urządzeń Xiaomi, która zdradza nam, które telefony otrzymają aktualizację do Androida 9 Pie!

Android Pie dla niewielkiej części urządzeń

Warto zaznaczyć, że zestawienie to dotyczy wersji chińskich MIUI. Okresy rozpoczęcia aktualizacji czy nawet wersje systemu w wersji globalnej mogą się niestety różnić. Aktualizację już otrzymały takie modele jak Mi MIX 2S, Mi 8, Mi 8 Explorer Edition oraz Mi 8 SE. Do końca pierwszego kwartału Android Pie pojawi się także u użytkowników Redmi Note 5 oraz, co myślę, że dla wielu osób może być ogromnym zaskoczeniem, Redmi S2 (znanym też jako Redmi Y2 w Indiach).

W drugim kwartale tego roku aktualizację otrzymają użytkownicy Redmi 6, Redmi 6A, Redmi Note 3, Mi 6 oraz Mi MIX 2. Już teraz gigant z Państwa Środka testuje działanie Androida Pie na Redmi Note 6 Pro oraz Redmi 6X. Dla tych modeli nie poznaliśmy nawet przybliżonego czasu wydania aktualizacji, ale jeśli ta jest już w fazie testów to bardzo możliwe, że niedługo zobaczymy publiczną betę, którą każdy będzie mógł sprawdzić na swojej skórze.

Warto przeczytać: Jeden z dyrektorów Xiaomi potwierdza zmiany w systemie reklam w MIUI

Wszystkie inne modele, które pracują na Androidzie Oreo nie otrzymają aktualizację do kolejnych wersji systemu z zielonym robocikiem. Z jednej strony nie jest to dobra informacja, ale z drugiej musimy pamiętać o tym, że Xiaomi pracuje już nad MIUI 11. W przypadku chińskiego giganta to właśnie aktualizację nakładki wprowadzają dużo większe zmiany i szereg nowych funkcji, a nie nowe wersje Androida. MIUI 11 powinno pojawić się na wszystkich urządzeniach pracujących pod kontrolą Androida Oreo, a co za tym idzie nie mamy jakichkolwiek powodów do obaw. Co nowego przyniesie nowa wersja nakładki firmy Xiaomi? Najprawdopodobniej tryb nocny, będący wyjątkowo przydatny dla telefonów z AMOLEDem, poprawę szybkości działania, jeszcze lepsze odblokowywanie twarzą czy zarządzenia baterią. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje i wersje beta MIUI 11!

Czy wasz smartfon Xiaomi otrzyma aktualizację do Androida Pie? A może chiński producent rozczarował was z powodu braku aktualizacji dla któregoś modelu? Czekamy na komentarze!

Dodaj komentarz
Total
1
Share