Windows 10 dostaje nowość z Windowsa 11

Windows 10

Jak się okazuje, Windows 10 powoli zacznie dostawać nowości wprowadzone wraz z Windowsem 11. Zaczyna się od nowego sklepu Microsoft Store.

Nowy Microsoft Store trafia do Windowsa 10

Windows 11 przyniósł wiele nowości, a jedną z większych jest odświeżony sklep z aplikacjami. Ten w końcu ma większy sens i oferuje aplikacje niewykorzystujące natywnych bibliotek Windowsa. Z tego też powodu mógł tam pojawić się chociażby Firefox, o czym pisaliśmy >>tutaj<<.

Jak się okazuje, nowy Microsoft Store trafi także do Windowsa 10, którego wsparcie zakończy się dopiero za kilka lat. Z tego co wiemy, niektórzy użytkownicy dziesiątki już mają dostęp do nowości.

microsoft store
Nowy Microsoft Store

Od dzisiaj nowy sklep Microsoft Store pojawia się na komputerach z systemem Windows 10. To doświadczenie będzie stopniowo udostępniane użytkownikom komputerów z systemem Windows 10 w wersji 2004 lub nowszej przez cały rok. Pojawi się jako automatyczna aktualizacja sklepu w tle – nie jest wymagana żadna akcja za pośrednictwem usługi Windows Update.

Aktualizacja wychodzi falami i finalnie wszyscy użytkownicy mają dostać nowy sklep do końca bieżącego roku. Ciekawe co jeszcze nowego z Windowsa 11 trafi do Windowsa 10. Choć czy już nie lepiej jest po prostu przesiąść się na jedenastkę? Według mnie jest to znacznie lepszy system niż Windows 10.

Źródło: Microsoft, telepolis.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!