Wow! Linux nie hamuje i w czerwcu odnotowuje kolejny wzrost!

Linux Logo

Miesiąc temu informowałem Was o tym, że Linux w kwietniu i maju zanotował ogromny wzrost udziałów na rynku komputerów osobistych. Dlatego też z niecierpliwością czekaliśmy na statystyki z czerwca, bowiem byliśmy ciekawi czy ten trend się utrzyma. Jak się okazuje, rozwój popularności Linuxa wcale nie wyhamował!

Już w kwietniu bieżącego roku Linux zaliczył wzrost (w stosunku do marca 2020) do 2,87% desktopów na świecie. Można było to jednak uznać za jednorazową sytuację – wszak w kwietniu wyszła nowa wersja LTS-a od Canonical – Ubuntu 20.04. Warto zaznaczyć, że sama premiera tego systemu sprawiła, że stosowanie Ubuntu wzrosło siedmiokrotnie. A jednak w maju Linux nie tylko utrzymał swoją pozycję, ale ponownie poszerzył swoje udziały. Z tego też powodu z niecierpliwością czekaliśmy na kolejne wyniki.

Warto zobaczyć: Linux się rozrasta i jest coraz popularniejszy na komputerach osobistych!

Linux z kolejnym wzrostem w czerwcu!

Maj 2020 Linux zakończył z wynikiem 3,17% udziału na rynku komputerów osobistych (wzrost z 2,87% w kwietniu). Jak już zdążyliście przeczytać, Linux pobił ten rekord w ubiegłym miesiącu. A więc ile teraz wynoszą udziały? O około pół procenta więcej, czyli 3,67%! Można więc uznać, że ostatnie świetne wyniki Pingwinka nie są przypadkiem, a faktycznym sukcesem. Co stoi za wzrostem? Nie jest trudno się domyślić – jest to Ubuntu.

Warto przeczytać: Właśnie został udostępniony Linux Mint 20 w wersji stabilnej!

Dane te mogą nie wyglądać zbyt imponująco, jednak warto zaznaczyć, że ułamki procent to w rzeczywistości tysiące różnych komputerów. Tutaj muszę powiedzieć o pewnej ciekawostce. Otóż wzrost ten odnotowuje tylko NetMarketShare. Inne usługi zbierające tego typu dane nie zauważają żadnych wzrostów od kwietnia bieżącego roku.

Korzystacie z Linuxa? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!