Uszkodzony wyświetlacz w telefonie Samsung Galaxy S24 Ultra? Z tym rozwiązaniem naprawa nie będzie problemem

Naprawa telefonu
fot.Freepik.com

Uszkodzenie mechaniczne smartfonów to częste zjawisko. Niestety są to też momenty, w których musimy liczyć się z kosztami za naprawę (najczęściej dość wysokimi). Oprócz kosztów pozostaje jeszcze miejsce, gdzie dokonamy naprawy. Istnieje również możliwość samodzielnej naprawy, która z wyborem odpowiednich części zaoferuje nam coś więcej niż tylko nowy wyświetlacz. Idealnie prezentuje się to na przykładzie smartfona Samsung Galaxy S24 Ultra, czyli drogiego koreańskiego flagowca.

Udowodnię Wam, że wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S24 Ultra nie musi być trudna

Przeprowadzanie jakichkolwiek napraw smartfonów zawsze może wydawać się skomplikowane. Tak się dzieje w przypadku osób, które w zasadzie nie mają żadnej wiedzy jak naprawić taki telefon. Nowoczesne telefony różnych producentów oprócz różnic w specyfikacji mają jednak wspólny mianownik. Jest nim oczywiście sposób napraw. Dla większości producentów działania w serwisie są niemalże identyczne. Podgrzać, zdemontować, odkręcić, wyciągnąć i na końcu założyć w takiej samej kolejności.

Wyświetlacz do telefonu Samsung Galaxy S24 Ultra
Wyświetlacz do telefonu Samsung Galaxy S24 Ultra / fot.producenta

Jeszcze prościej wygląda sytuacja, kiedy naprawy dotyczą tego samego producenta lub kolejnych generacji danego modelu. W takich przypadkach możemy mówić o całkowicie prostych działaniach, które nie sprawią problemów osobom dokonującym wcześniej napraw swoich smartfonów. Jak to się ma do naprawy modelu Samsung Galaxy S24 Ultra? Sprawa jest naprawdę prosta, ponieważ chcąc wymienić uszkodzony wyświetlacz wystarczy użyć części od samego producenta. Jest to ekran z baterią i ramką. Dlaczego jest on taki cudowny? Na rynku polskim rynku ciężko znaleźć moduł wyświetlacza z baterią i ramką. Przeglądając Internet znajdziemy raczej sam ekran, który w trakcie naprawy musimy zamontować wklejając go w ramkę (jeśli znajdziecie wyświetlacz z ramką i baterią dajcie znać w komentarzach). Jednak jak wszystko ma jeden minus. Część dostępna na oficjalnej stronie producenta jest droższa od innych z racji ramki oraz baterii. Chodzi oczywiście o ekonomię, która zawsze odgrywa istotną rolę w życiu każdego człowieka. O kwestii kosztów napiszę nieco później.

Wymiana uszkodzonego wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S24 Ultra to demontaż tylko kilku elementów

Dostępne w sieci filmy lub poradniki obrazują naprawy telefonów z możliwością wymiany ekranu bez ramki, ale to nie jest problem. Jak w każdy przypadku tak i w modelu S24 Ultra musimy zdemontować pokrywę baterii, później element do ładowania indukcyjnego z osłonką, płytę główną, płytkę sub, taśmy oraz kamerę do selfie. Demontaż naprawdę nie jest trudny, bo w zasadzie nie różni się on niczym szczególnym od napraw telefonów innych producentów. Zresztą co ja Was będę zanudzał filmikami od jakichś znanych Youtuberów skoro producent przygotował 136 stronicową instrukcję smartfona Samsung Galaxy S24 Ultra oraz różnych innych telefonów. Jest tam oczywiście opisana procedura naprawy krok po kroku.

Dlaczego skorzystanie z części producenta jest lepszym wyborem niż zakup części na wolnym rynku? Nowy moduł wyświetlacza z baterią nie będzie wymagał od nas większych działań. Wystarczy, że poprzekładamy części ze starego smartfona do nowego modułu. Wiem, wiem pewnie pomyślicie – artykuł sponsorowany i pewnie, dlatego zachwalam części od producenta. Nic z tych rzeczy. Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S24 Ultra z ramką będzie o wiele prostsza niż z opcją wklejania samego ekranu do ramki. Pamiętajmy, że wcześniej stary ekran musimy zdemontować z naszego urządzenia. Może się to okazać dość skomplikowanym działaniem. 

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S24 Ultra może być droga

Naprawę tego typu trzeba podzielić na 4 możliwości. Jedną z nich jest skorzystanie z usług serwisu producenta. W przypadku wymiany ekranu w nowym flagowcu Samsunga istnieje tylko możliwość naprawy ekranu (szerzej pisałem o procesie naprawy w tym tekście). Producent nie oferuje innej formy naprawy. Plusem takiego działania są koszty, bo usługa naprawy wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S24 Ultra naprawdę nie jest droga. Korzystając ze strony producenta taka usługa będzie wynosić 1044 zł. Drugą opcją naprawy jest skorzystanie z samodzielnego programu naprawy firmy Samsung. W ramach tego programu możemy otrzymać dokładny poradnik naprawy oraz dostęp do części z ramką i baterii. Koszty części w tym przypadku mogą wynieść ponad 1600 zł. Mając dokładny poradnik lub filmy popularnych youtuberów zajmujących się naprawami możemy swobodnie przeprowadzić naprawę przy użyciu takiej części.

Wymiana wyświetlacza Samsung Galaxy S24 Ultra
Wymiana wyświetlacza Samsung Galaxy S24 Ultra / fot.samsung.com/support

Trzecią możliwością jest identyczne działanie, ale z wykorzystaniem ekranu bez ramki i baterii. W tym przypadku koszty są dość zróżnicowane. W ofertach różnych sprzedawców znajdziemy ceny od 700 do 1300 zł. Musimy jednak pamiętać, że w tym przypadku naprawa może być bardziej wymagająca, ponieważ musimy przykleić nowy wyświetlacz do ramki starego urządzenia. Czwartą i w zasadzie ostatnią możliwością jest oddanie sprzętu do pogwarancyjnego punktu zajmującego się naprawami. Nie musi to koniecznie być serwis producenta. Tego typu usługa będzie płatna. Koszty takich usług są różne. W zależności od rodzaju uszkodzenia serwis zajmujący się naprawami telefonów może zaproponować wymianę szybki lub całego ekranu. Ceny wahają się od 999 do 1400 zł. Jeśli znacie inne możliwości, aby przywrócić swoje urządzenie do życia dajcie znać. Zakup nowego smartfona to w mojej ocenie ostateczność.

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!