Strona główna Aktualności Wyświetlacz z dziurą jest nieakceptowalny dla prezesa Meizu

Wyświetlacz z dziurą jest nieakceptowalny dla prezesa Meizu

-

Jeśli notch jest dla Was paskudny, to co myślicie o dziurze w ekranie? Takiego zabiegu zamierza użyć wielu producentów w swoich telefonach. O ekranach Infinity-O dla Samsunga dowiedzieliśmy się kilkanaście dni temu, a nawet wiemy kto zajmie się ich produkcją. Pierwszy modelem na rynku z dziurawym ekranem ma szansę zostać Galaxy A8s. Konkurencja nie śpi – spodziewamy się, że Huawei Nova 4 również będzie posiadał dziurkę w ekranie. Podobne rozwiązanie opatentowało ZTE.

Mówimy NIE dziurawym wyświetlaczom

Jeśli czytaliście moje poprzednie artykuły, to wiecie, że Jack Wong, czyli prezes Meizu jest znany z tego, że lubi wypowiadać się na temat telefonów swojej firmy. Przed premierą często zdradza sekrety i fani niebieskich nie muszą żyć w niepewności.

Meizu 16s koncept
koncept

Nie inaczej jest w przypadku Meizu 16s. Jack Wong został najprawdopodobniej zapytany, co sądzi o takim koncepcie Meizu 16s, jaki widzicie na grafice powyżej. Odpowiedź była całkiem stanowcza i jednocześnie mocno krytyczna wobec takiego rozwiązania:

Jestem perfekcjonistą, nie jestem zainteresowany kopaniem dziur w ekranie.

Dyrektor generalny Meizu uważa siebie za perfekcjonistę, a szczerze trzeba przyznać, że takie rozwiązanie zbyt eleganckie nie jest. Nie mówiąc już o użyteczności – przecież dziura poniżej paska powiadomień będzie zakrywać treści. Wpłynie to negatywnie nie tylko na przeglądanie multimediów, np. filmów, ale i granie w gry, które są przecież „asem w rękawie” Samsung. O ile notch wtapiał się w pasek powiadomień, tak dziura umieszczona niżej na pewno tego nie zrobi. Czy macie pomysł jak to może wyglądać w przyszłości? Ja niestety na razie muszę przyznać pełną rację prezesowi Meizu , ponieważ równie sceptycznie podchodzę do takiego rozwiązania.

wypowiedź jack wong

Jeśli chodzi o kwestię designu Meizu 16s, nie martwiłbym się zbytnio. Chińska firma niejednokrotnie pokazała, że potrafi tworzyć bardzo ładne telefony, których przykładami mogą być Meizu 16th oraz Meizu Pro 7 Plus. Najprawdopodobniej wszystkie projekty telefonów trafiają do gabinetu CEO, który poddaje je weryfikacji i wybiera tylko te idealne.

Jakie jest wasze zdanie na temat stosowania ekranu z dziurą? Podzielacie opinię Jacka Wonga?
Kolejny artykuł znajdziesz poniżej