Xiaomi Mi 6 z Windowsem 10? Tak, to jest możliwe

Xiaomi Mi 6 z Windowsem 10? Tak, to jest możliwe

Procesory mobilne znajdujące się we flagowych smartfonach to naprawdę wydajne jednostki. Są na tyle dobre, że uruchomienie na nich pełnego, desktopowego systemu operacyjnego nie jest większym problemem. Dowodem tego jest fakt, że pewnym deweloperom udało się uruchomić Windowsa 10 na Xiaomi Mi 6.

Uruchomienie pełnego Windowsa 10 na smartfonach nie jest niczym nowym. Niemalże równo rok temu pisaliśmy o tym, że komuś udało się to zrobić na modelu OnePlus 6T. Sam Qualcomm już jakiś czas temu zaprezentował laptopy pracujące pod kontrolą Snapdragona 820, które okazały się być całkiem wydajnymi sprzętami, chociażby pozwalały na przygotowywanie dokumentów w Microsoft Office 2019, odtwarzanie filmów w 4K, a nawet zagranie w World of Tanks. Wydajność porównywano do laptopowych procesorów Intel Core i3.

Warto przeczytać: Ktoś uruchomił Windowsa 10 i Call of Duty na… OnePlus 6T

Windows 10 na Xiaomi Mi 6

Xiaomi Mi 6 to flagowy model od chińskiego producenta, który swoją premierę miał w 2017 roku. Bazuje on na procesorze Qualcomm Snapdragon 835, który nadal jest całkiem wydajną jednostką. Pewnemu deweloperowi udało się na tym telefonie uruchomić system Windows 10 ARM. Co ważne, mowa tu o pełnym systemie, a nie o jego okrojonej wersji typu Windows RT.

Xiaomi Mi 6 z Windowsem 10? Tak, to jest możliwe

Urządzenie to powinno pozwolić na uruchamianie wielu popularnych aplikacji desktopowych. Póki co, nie wiemy jak wydajne jest Xiaomi Mi 6 na Windowsie 10 i czy pozwala na wykonywanie cięższych czynności, jednak już niedługo autor powinien udostępnić więcej materiałów.

Chcielibyście korzystać z desktopowego systemu operacyjnego na smartfonie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!