Strona główna Aktualności Xiaomi Mi A3, Mi A3 Lite oraz Mi 9X prawdopodobnie napędzane będą...

Xiaomi Mi A3, Mi A3 Lite oraz Mi 9X prawdopodobnie napędzane będą Snapdragonami z serii 7XX

-

Xiaomi Mi A2 i Mi A2 Lite zostały zaprezentowane w lipcu zeszłego roku. Od tego czasu minął już prawie rok, a co za tym idzie zbliża się moment, w którym powinniśmy zobaczyć następców tych modeli. W sieci pojawiają się pierwsze informacje dotyczące ich specyfikacji.

Snapdragony z serii 7XX

Xiaomi Mi A2 był odpowiednikiem Mi 6X. Urządzenie to różniło się jednak obecnością czystego Androida zamiast tradycyjnej dla smartfonów chińskiego giganta nakładki MIUI. Dla przypomnienia Mi A2 został wyposażony w Qualcomm Snapdragona 660, a jego tańsza wersja czyli Mi A2 Lite w Snapdragona 625. Teraz w sprawie nadchodzących modeli firmy Xiaomi głos zabrał sam redaktor naczelny portalu XDA. Według jego informacji wszystkie trzy modele czyli Mi A3, Mi A3 Lite oraz Mi 9X otrzymają Snapdragony z serii 7XX.

mi a2
Mi A2

Mishaal Rahman nadal nie jest pewny czy będzie to SD 710 czy SD 712. Nie spodziewałbym się jednak, że Mi A3 i Mi A3 Lite trafią na rynek z tym samym procesorem. Tym samym bardzo możliwe, że Mi 9X zostanie zaprezentowany w Chinach z Snapdragonem 712 lub nawet Snapdragonem 730, a mieszkańcy Starego Kontynentu otrzymają bliźniaczego Mi A3 oraz Mi A3 Lite z Snapdragonem 710. Niemniej jednak byłby to spory krok w przód w porównaniu do zeszłorocznych modeli.

Zobacz też: Xiaomi Mi A3 może dostać skaner linii papilarnych w ekranie i 32 Mpix aparat do selfie

To jednak nie wszystko co wiemy na temat opisywanych nowości Xiaomi. Wszystkie trzy urządzenia mają otrzymać 32-megapikselowy aparat do zdjęć typu selfie. Co ciekawe, zarówno Mi A3 oraz Mi 9X jak i Mi A3 Lite mają otrzymać czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem. To może sprawić, że zdecydowanie większa ilość użytkowników zainteresuje się zakupem tych modeli. Oczywiście nie zabraknie Androida 9.0 już po wyjęciu smartfonów z pudełka. Kiedy możemy spodziewać się premiery? Mi A2 i Mi A2 Lite zostały zaprezentowane, jak już wspominałem wcześniej, w lipcu zeszłego roku. Bardzo możliwe, że i tym razem premiera odbędzie się w lipcu!

Recenzja Xiaomi Mi A2 Lite – telefonu, który pokazuje, że Lite nie znaczy gorsze

Co myślicie o wykorzystaniu procesorów z serii Snapdragon 7XX w Mi A3, Mi A3 Lite oraz Mi 9X? Czekamy na komentarze!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej