[AKTUALIZACJA] To koniec z “Mi”. Xiaomi pozbywa się tego słowa

Xiaomi Mi

Od kiedy tylko pamiętam wiele urządzeń marki Xiaomi miało w swojej nazwie słowo “Mi”. Ten trend jednak się zmienia, co pokazuje ostatnia prezentacja Xiaomi MIX 4. Teraz oficjalnie wiemy, że faktycznie Chińczycy nieco zmodyfikują swój branding.

To koniec “Mi”

“Xiaomi Mi” to związek od dawna nam znany. Mieliśmy takie sprzęty jak Xiaomi Mi 5, Xiaomi Mi Band czy Xiaomi Mi Watch. Oczywiście nadal istnieją inne słowa – chociażby Redmi – jednak od jakiegoś czasu Mi zostało zarezerwowane dla tych urządzeń nieco lepszych, można rzec: droższych.

xiaomi mi band 4 front
Xiaomi Mi Band 4

Już premiera Xiaomi MIX 4 była cichym pokazem zmian, jakie nadchodzą. Tak, Chińczycy rozpoczęli proces pozbywania się słowa Mi z nazw swoich produktów. Za MIXem pójdą inne urządzenia, w tym laptopy, telewizory, smartwatche oraz hulajnogi.

Jest to ogromna zmiana, bowiem Mi jednoznacznie kojarzy się właśnie z Xiaomi. Do tej pory mieliśmy prosty schemat w temacie smartfonów: Mi, Redmi oraz POCO. To się widocznie zmieni na dokładnie: Xiaomi, Redmi oraz POCO. Niby delikatna różnica, ale jednak zauważalna.

xiaomi mi mix 2s
Xiaomi Mi MIX 2S

Warto tutaj dodać, że pierwszym produktem, który miał w sobie słowo Mi to nakłada MIUI, która aktualnie jest przez wielu zarówno kochana, jak i nielubiana. Ponadto w 2011 roku światło dzienne ujrzał pierwszy smartfon marki – Xiaomi Mi 1, który oferował układ Qualcomm Snapdragon S3, 1 GB RAM-u oraz 4-calowy wyświetlacz LCD.

Źródło: XDA-Developers

AKTUALIZACJA:

Xiaomi wysłało nam oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

Począwszy od trzeciego kwartału 2021 roku, seria produktów „Mi” firmy Xiaomi zostanie przemianowana na „Xiaomi”. Zmiana ta ujednolici naszą globalną markę i zniweluje różnice w postrzeganiu jej oraz produktów. Wdrożenie tej zmiany we wszystkich regionach może potrwać. Wraz z wprowadzeniem nowej tożsamości marki na rynku znajdą się dwie odrębne serie produktów. Produkty serii Xiaomi reprezentują szczytowe osiągnięcia technologii i oferują użytkownikom najwyższej jakości wrażenia. Produkty serii Redmi to innowacje w bardziej przystępnej cenie i są skierowane do młodszych odbiorców. Nazewnictwo serii produktów – Xiaomi i Redmi – zostanie z czasem zastosowane również w naszych produktach ekosystemu oraz IoT.

Mateusz Rzempała – PR Manager Xiaomi Poland

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!