Xiaomi pracuje nad skanerem linii papilarnych na dużej powierzchni wyświetlacza. To będzie przełom!

xiaomi mi 8 pro

Niedawno wprowadzono skanery linii papilarnych w wyświetlaczu, a już zyskały dużą popularność. Większość firm, przynajmniej tych chińskich, postarało się, aby ich flagowiec był wyposażony w omawiane rozwiązanie. Niestety ma ono swoje wady – jedną z nich jest konieczność trafienia w konkretne miejsce na ekranie. Xiaomi postarało się to wyeliminować.

Technologia, którą opracowało Xiaomi wygląda naprawdę imponująco

xiaomi skaner linii papilarnych w wyświetlaczu weibo

Pierwszy czytnik linii papilarnych pod ekranem w Xiaomi trafił do Mi 8 EE / Pro. Od pół roku chiński gigant udoskonala tę technologię. O postępach w pracy informuje nas Lin Bin, jeden ze współzałożycieli i prezes Xiaomi. Pokazał on krótki filmik przedstawiający prototypowego smartfona oraz zamieścił krótki komentarz, w którym poruszył dwie kwestie, w których pomarańczowi postarali się ulepszyć czytnik.

Po pierwsze skaner nowej generacji określono mianem one-click entry. Oznacza to, że wystarczy jedno przyłożenie aby poprawnie zapisać ślad naszego palca, a następnie jedno przyłożenie, aby odblokować telefon. Ma to zmniejszyć irytację użytkowników, którzy narzekali, że ich odcisk nie był poprawnie zeskanowany za pierwszym podejściem. Po drugie Xiaomi jest świadome chyba największej wady tego typu czytników – ludzie narzekali, że obszar skanowania jest bardzo mało i ciężko na niego trafić. Rozmiar skanera urósł do 25 mm × 50,2 mm, dlatego teraz można odblokować telefon “bez patrzenia na ekran”. Obie cechy dobrze ilustruje krótki filmik, który umieścił Lin Bin.

Zobacz też: Xiaomi Mi 9 dostanie lepszą technologię szybkiego ładowania od poprzedników

Niestety wygląda na to, że taki czytnik nie znajdzie się w telefonach Xiaomi, których premiera jest już blisko. Lin Bin zapytał dopiero czy użytkownikom podoba się udoskonalenie. Jeśli tak, to firma rozważy wprowadzenie go na rynek w kolejnych urządzeniach.

Warto dodać, że nad podobnymi rozwiązaniami pracują też inne firmy. Wcześniej opisywałem Wam, że Samsung we współpracy z Qualcommem chce zaimplementować większe czytniki w swoich smartfonach. Amerykańskie przedsiębiorstwo rozwija też alternatywną, ultradźwiękową metodę odblokowywania. Ponadto właśnie dzisiaj podobne rozwiązanie pokazało dzisiaj OPPO.

Podoba Wam się technologia Xiaomi? Chcielibyście taki czytnik w Xiaomi Mi 9?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!