Sony pokaże wkrótce kolejny produkt z rodziny Xperia

Sony-Xperia-1-III-official-marketing-image

Kiedy mobilny dział Sony prezentował (w kwietniu bieżącego roku) modele Xperia 1 III, Xperia 5 III, Xperia 10 III, japoński gigant podzielił się informacją, ze będą to jedyne smartfony, które pojawią się od nich w 2021 roku. Sierpień niespodziewanie przyniósł jednak Xperię 10 III Lite, dostępną jedynie w Japonii. Wszystko wskazywało na to, że Sony zdążyło wypuścić wszystkie planowane na 2021 rok Xperie. Tak myśleliśmy dopóki nie pojawił się ten tweet.

Wpisem mobilnego działu Sony Xperia, gigant zaprasza nas na zapowiedź nowego produktu (nie jest napisane wprost, czy to smartfon) która odbędzie 26 października o godzinie 5:00 rano czasu polskiego na kanale Sony | Xperia w serwisie YouTube.

Czy to nie za wcześnie na nowe flagowce?

Kolejnej generacji Xperii nie możemy wykluczyć, chociaż to najmniej prawdopodobna opcja. Xperie III generacji trafiły na rynek w sierpniu tego roku, 4 miesiące po prezentacji, zatem zapowiedź następcy nie miałaby rozsądnego uzasadnienia w tak krótkim czasie. Warto również wspomnieć o tym, że Qualcomm nie pokazał nam jeszcze następcy Snapdragona 888.

Procesor jako jeden z kluczowych elementów smartfona – szczególnie flagowego – w każdej kolejnej generacji smarfona bywa zwykle zmieniany na nowszy i lepszy model, a takiego obecnie nie ma. Chyba, że… event Sony będzie równocześnie zapowiedzią Xperii mark IV oraz nowego Snapdragona serii 800. To jednak najpewniej się nie wydarzy, gdyż Qualcomm prezentuje swoje flagowe procesory w grudniu każdego roku, co nie zgadzałoby się z datą eventu Sony.

To może jednak coś innego?

Użycie słowa “Product” odbiera nam pewność, że mowa w ogóle o smartfonie. Ale jeśli nie smartfon to co? Tablet? Trudno się nie zgodzić, że rynek tabletów (nie tylko iPadów!) przeżywa w ostatnim czasie mały renesans. A może japoński gigant planuje dołączyć do grona producentów, posiadających w swojej ofercie urządzenia mobilne ze składanymi ekranami? To by oznaczało, że Sony szykuje dla nas urządzenie konkurencyjne dla Galaxy Z Flipa 3 i Motoroli RAZR lub nawet Galaxy Z Folda 3 czy HUAWEI Mate X2.

To wszystko jednak tylko spekulacje i równie dobrze może się to skończyć po prostu kolejną średniopółkową Xperią. Pozostaje nam czekać do 26 października, aby się przekonać. A Wy jak myślicie? Co zaprezentuje nam japoński gigant?

Źródło: Twitter (@sonyxperia)

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!