Zapomniałeś kupić Pinebook Pro? Spokojnie, będzie miał drugą okazję

Zapomniałeś kupić Pinebook Pro? Spokojnie, będzie miał drugą okazję

Pinebook Pro to projekt laptopa, który swoimi możliwościami (zwłaszcza w stosunku do ceny) porwał tłumy. No dobra, może nie tłumy ale zdecydowanie sporą część społeczności Linuxa (w tym i mnie). Jakiś czas temu producent laptopa dał możliwość kupienia tego sprzętu. Wszystkie dostępne sztuki rozeszły się wręcz natychmiastowo. Z tego też powodu firma umożliwi kolejny zakup laptopa.

Pine64 to firma znana z produkcji minikomputerów (single-board computers). Przedsiębiorstwo próbuje swoich sił również w projektowaniu laptopów. Już jakiś czas temu na rynku pojawiło się urządzenie o nazwie Pinebook. Tym razem firma chce zainteresować nas nieco lepszy sprzętem – laptopem Pinebook Pro. Notebook będzie oferował procesor ARM Rockchip RK3399 z układem graficznym Mali T860 MP4. Chipset wspierać będzie 4 GB pamięci RAM LPDDR4, natomiast na pliki użytkownika przewiduje się 64 GB pamięci wewnętrznej eMMC z możliwością rozbudowy o dysk SSD m2 NVMe PCIe. Obraz wyświetlany będzie na ekranie IPS o przekątnej 14,1 cala i rozdzielczości Full HD.

Laptop ten nie jest ciężki, bowiem waży 1,26 kg. Co równie ważne, sprzęt wyposażono w Bluetooth 5.0 i WiFi 802.11AC. Ze slotów mamy tutaj wejście na kartę pamięci Micro SD, Jack 3,5 mm, jeden port USB-C oraz po jednym USB-A 3.0 i USB-A 2.0. Całość zasila ogniwo o pojemności 10Ah. Podstawowym systemem operacyjnym ma być Debian, jednak użytkownik może sam zainstalować sobie dowolny inny.

Cena Pinebooka Pro była znana już od dłuższego czasu i wynosi 199,99 USD, czyli około 800 złotych. Do tej kwoty należy doliczyć sobie koszt przesyłki wynoszący 39 dolarów amerykańskich. Finalnie otrzymujemy cenę na poziomie około 940 złotych. Warto dodać, że cena ta nie zawiera cła i opodatkowania.

W ciągu dwóch pierwszych tygodni października firma sukcesywnie wysyłała sprzęt swoim nabywcom. Wielu z nich pochwaliło się tym faktem w social mediach.

PINE64 poinformowało, że drugie okienko umożliwiające kupienie Pinebooka Pro zostanie otwarte już 6 listopada, czyli w przyszłą środę. Wysyłka zamówionych urządzeń ma odbyć się już na początku grudnia. Warto dodać, że laptopy z układem klawiatury ISO zostaną wysłane nieco szybciej niż te z układem ANSI.

Warto przeczytać: Tani smartfon z Linuxem – PinePhone – na kolejnym nagraniu

Tak jak wspomniałem wyżej, 6 listopada dostaniecie kolejną możliwość zamówienia Pinebooka Pro. Muszę jednak dodać, że sprzęt ten może zostać bardzo szybko wykupiony, także radzę nie zwlekać z zakupem.

Jak podoba się Wam Pinebook Pro? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!