Zorin OS 15.3 już jest! Wprowadzono nowy LibreOffice oraz lepsze wsparcie dla hardware’u

zorin os

Zorin OS to bez wątpienia jedna z najciekawszych dystrybucji Linuxa. Charakteryzuje się ona przepięknym i nowoczesnym wyglądem, bardzo przydatnym zestawem narzędzi początkowych oraz byciem przyjaznym dla nowego użytkownika. Deweloperzy właśnie pochwalili się aktualizacją do wersji 15.3.

Zorin OS to system przyjazny dla początkujących użytkowników Linuxa, który na sam start zawiera wiele przydatnych rzeczy – na przykład środowisko Wine, czy pakiet biurowy LibreOffice. Warto zaznaczyć, że Zorin bazuje na Ubuntu, jednak, jak zapewne się domyślacie, interfejs w niczym nie przypomina ten w systemie od Canonical (no chyba, że uruchomicie standardowy interfejs GNOME). Sam z Zorina korzystałem, jednak OS ten drażnił mnie powolnym i niestabilnym działaniem, choć z tego co mi wiadomo, to wiele się w tej kwestii zmieniło, a system działa naprawdę szybko.

Warto przeczytać: Zorin OS 15 już jest, czyli co nowego w „Linuksowym Windowsie”?

Zorin OS 15.3

Deweloperzy właśnie wydali nową aktualizację i pochwalili się, że Zorin OS 15 został pobrany już 1,7 miliona razy – to naprawdę imponujący wynik! Pierwszą nowością w Zorin OS 15.3 jest LibreOffice w wersji 6.4.6 oferujący lepszą kompatybilność z Microsoft Office, a także ulepszenia związane z wydajnością i szybkością działania. Zaktualizowano również inne programy początkowe. Także nieco ulepszono Zorin Connect (fork KDE Connect) i dodano szukanie urządzeń tylko w zaufanych sieciach bezprzewodowych oraz specjalny przycisk do wygodnego udostępniania plików i schowka. Zorin OS 15.3 bazuje na Ubuntu 18.04.5 i wprowadza Linux Kernel 5.4, który oferuje bardzo dobre wsparcie dla różnego rodzaju hardware’u i o wiele lepsze zabezpieczenia.

Zorin OS 15.3 już jest! Wprowadzono nowy LibreOffice oraz lepsze wsparcie dla hardware'u

Zorin OS 15.3 już można pobierać i w to w kilku odsłonach – do wyboru mamy między innymi Ultimate, Core, a także Lite. Za tą pierwszą musimy zapłacić, natomiast kolejne dwie możemy pobrać w pełni za darmo w formie obrazów ISO. Wszystkie potrzebne linki znajdziecie >>tutaj<<.

Korzystacie z Zorin OS? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!