AnTuTu przygotowało listy urządzeń według ich stosunku ceny do jakości, w czterech przedziałach cenowych dla marca 2019

AnTuTu przygotowało listy urządzeń według ich stosunku ceny do jakości, w czterech przedziałach cenowych dla marca 2019

Jakiś czas temu postanowiliśmy przygotować ciągle aktualizowany zbiór najciekawszych średniaków i budżetowców. Teraz swoje propozycje urządzeń o najlepszym stosunku ceny do możliwości przygotowało AnTuTu!

Najlepsze smartfony według AnTuTu

AnTuTu postanowiło przygotować zestawienie dzieląc je na cztery kategorie cenowe. Tym samym użytkownicy mogą zobaczyć zestawienie najtańszych urządzeń, słabszych oraz mocniejszych średniaków oraz topowych flagowców różnych firm. Co ciekawe ranking nie został przygotowany w oparciu o testy benchmarkowe. Wyniki w AnTuTu zapewne miały jakiś wpływ na ogólną ocenę danego urządzenia, ale firma deklaruje, że ich celem było stworzenie listy smartfonów o najlepszym stosunku ceny do możliwości. Musimy jednak pamiętać o tym, że AnTuTu w swoim zestawieniu uwzględniało chińskie ceny poszczególnych urządzeń. Przyjrzyjmy się bliżej tym rankingom!

Zobacz też:

Cena do 1000 juanów (ok. 550 zł)

Jeśli chodzi o najtańsze telefony to numerem jeden został Redmi Note 7 w konfiguracji z 3 GB RAM-u oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Drugie miejsce zajęło inne urządzenie tej samej chińskiej firmy czyli niedawno zaprezentowany Redmi 7. Podium zamyka Lenovo K5 Note.

antutu do 129 euro

Cena pomiędzy 1000 juanów (ok. 550 zł) a 2000 juanów (ok. 1140 zł)

Przyznaje szczerze, że ta półka cenowa zaskoczyła mnie najbardziej. Na pierwszy miejscu uplasował się Meizu X8, a tuż za nim znalazł sie Lenovo Z5 oraz Meizu Note 9. Zaskoczony jestem bardzo odległą pozycją Redmi Note 7 i to w najmocniejszym wariancie z 6 GB RAM-u oraz 128 GB przestrzeni na pliki użytkownika. Smartfony Meizu nadal nie są zbyt popularne w naszym kraju, ale jak widać testerom w AnTuTu wyjątkowo przypadły do gustu te w przedziale 1000-1999 juanów!

antutu 2000 yuan

Cena pomiędzy 2000 juanów (ok. 1140 zł) a 3000 juanów (ok. 1710 zł)

Wydawać by się mogło, że ten przedział cenowy zdominuje niedawno zaprezentowany i cieszący się ogromną popularnością Xiaomi Mi 9. Smartfon ten w konfiguracji z 6 GB RAM-u oraz 128 GB pamięci wewnętrznej zajął jednak dopiero trzecie miejsce. Numerem jeden został Lenovo Z5 Pro GT, a drugie miejsce zajął Meizu 16th. Warto także wspomnieć o vivo iQOO, które uplasowało się tuż poza podium.

AnTuTu przygotowało listy urządzeń według ich stosunku ceny do jakości, w czterech przedziałach cenowych dla marca 2019

Cena powyżej 3000 juanów (ok. 1710 zł)

Oczywiście nie mogło zabraknąć także tych najdroższych smartfonów. Flagowce nie cieszą się taką popularnością jak średniaki czy budżetowce, ale nadal mają one swoich zwolenników. W zestawieniu tym pierwsze miejsce zajął Xiaomi Mi 9 Transparent Edition z 8 GB RAM-u oraz 256 GB pamięci wewnętrznej. Smartfon ten w konfiguracji z 12 GB RAM-u został także numerem jeden w marcowym rankingu wydajnościowym AnTuTu. Drugie miejsce także należy do Xiaomi, a dokładniej Black Shark Helo czyli gamingowego telefonu chińskiego producenta. Podium zamyka OnePlus 6. Tym samym AnTuTu uważa, że poprzednia generacja smartfona firmy OnePlus jest zdecydowanie lepszym wyborem, w kwestii stosunku ceny do możliwości, niż OnePlus 6T.

AnTuTu przygotowało listy urządzeń według ich stosunku ceny do jakości, w czterech przedziałach cenowych dla marca 2019

Co myślicie o zestawieniu przygotowanym przez AnTuTu? Zgadzacie się z tymi rankingami? A może waszym zdaniem któreś z urządzeń oferuje lepszy stosunek ceny do możliwości? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!