eBay powrócił do Polski! To kolejna wielka platforma sprzedażowa w naszym kraju

ebay polska
Polska witryna Ebay

Co prawda, eBay już był dostępny na naszym rynku, ale cieszył się malutką popularnością. Jak się jednak okazuje, ten właśnie wraca i to z przytupem.

eBay ponownie dostępny w Polsce

W Polsce rynek platform sprzedażowych rośnie jak na drożdżach. Allegro to oczywisty hegemon, ale i Amazon próbuje ugryźć kawałek tortu. Do gry natomiast powraca eBay, który chce być przyjaźniejszy niż dotychczas.

Nowy eBay ma przede wszystkim przełamać barierę językową, bowiem oferty mają być dostępne właśnie w języku polskim i będą automatycznie tłumaczone. Warto też wspomnieć, że do platformy mamy dostęp zarówno za pomocą witryny internetowej, jak i aplikacji mobilnej (na Androida i iOS).

ebay
eBay – zakładka “fani technologii”

W Polsce jest ponad 22 mln kupujących, dostępność internetu to około 92%, a okres pandemii zwiększył odsetek osób kupujących online. Nasza platforma jest już w Polsce od kilku lat, ale teraz będzie to dla nas nowe otwarcie i zaledwie pierwszy krok rozwojowy na tym rynku. Tłumaczenie ofert na język polski stanowiło dla nas duże wyzwanie. Sporo na tym polu udało się zrobić, ale na pewno jeszcze wiele przed nami w tej kwestii pozostało. Zmiana języka implikuje również inne rzeczy. Polacy będą mieli teraz dostęp w swoim własnym języku do portfolio dużych sprzedawców m.in. z Hiszpanii, Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii, co ułatwi również kwestie logistyczne dla klientów.

Paolo Levoni, Senior Director EU Cross Border Trade

eBay ma ambitne plany i chce w ciągu najbliższych lat znaleźć się w TOP 3 najpopularniejszych platform e-commerce w Polsce. Do tego gigant startuje z ofertą promocyjną, która ma przekonać do siebie Polaków. eBay oferuje również wiele ważnych elementów, w tym ochronę sprzedających oraz kupujących czy mnóstwo kategorii produktów. Za granicą eBay od lat jest niezwykle popularny, jednak u nas nie mógł sobie coś znaleźć miejsca. Może teraz się to zmieni.

Źródło: Informacja prasowa, android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!