Używacie Firefox Focus? Przeglądarka dostała nowe logo i kilka ważnych usprawnień

firefox focus
(fot. Mozilla)

Firefox Focus to nietypowa przeglądarka internetowa. Jej celem jest pozostawienie jak najmniejszego śladu naszej aktywności i nie oferuje typowych funkcji, na przykład zapisywanie zakładek. Jak się okazuje, aplikacja dostała aktualizację.

Firefox Focus to specjalna przeglądarka internetowa, która ma pozwolić nam zachować anonimowość w sieci. Przede wszystkim oferuje wiele blokad śledzenia (również mowa o reklamach), a przy tym usuwa wszystkie dane przeglądania. Interfejs aplikacji zbudowany jest z dwóch elementów – paska adresu i przycisku do kasowania danych. Nie znajdziemy tutaj typowych funkcji jak obsługa zakładek i synchronizacja – te byłyby tutaj zbędne i niepotrzebnie obciążały produkt.

Firefox Focus z zauważalnymi zmianami

Pierwsze co zauważamy, to nowe logo, które kolorystycznie lepiej odpowiada świeżym barwom aplikacji. No tak, zmienił się także motyw przeglądarki. Dalej mamy do czynienia z fioletowym ale o wiele ciemniejszym.

Do tego pasek adresu, czcionki, loga i inne przyciski mają nowy styl, który odpowiada standardom narzuconym przez Firefox Proton – nowy motyw dostępny w pełnej wersji przeglądarki Firefox oraz w odsłonie desktopowej. Odnoszę również wrażenie, że przeglądarka działa znacznie szybciej i płynniej co jest ogromnym plusem.

Aktualizacja już jest rozsyłana do użytkowników. Znajdziecie ją w Sklepie Google Play.

Źródło: Techcrunch

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!