Gdzieś to już widziałem… Samsung i składany telefon

Kurz po wpadce z Samsungiem Galaxy Fold ledwo co opadł, a teraz mamy nowe informacje. Plotki zaczynają krążyć i szerzy się wieść, że Samsung planuje kolejny składany telefon. Targi MWC 2019 zdominowane  były przez 5G jak i składane telefony – to nikogo nie może dziwić. Takie obecnie są trendy w świecie technologii. Poznaliśmy wtedy Huawei Mate X oraz wspomnianego Folda od Samsunga. Minęło sporo czasu, a my nadal często podejmujemy temat takich składanych telefonów.

Samsung zapuszcza żurawia

Wiecie o co mi chodzi? Test, egzamin czy inna forma zaliczenia czegoś na ocenę. Pewnie każdy z nas chociażby raz takiego żurawia zapuścił do sąsiada. Tym razem wygląda na to, że to jeden producent podejrzał drugiego – nie pierwszy raz się tak dzieje. Samsung odważnie zapowiadał pojawienie się Folda, jednak końcowo nic z tego nie wyszło. Im bliżej teoretycznej premiery tego smartfona, tym więcej plotek i właśnie nowe mówią o… innych modelach, które będą składane.

Zobacz też: Huawei przesuwa premierę swojego składanego smartfonu. Nie chcą pójść śladami Samsunga…

Według tego, co możemy wyczytać, to trzy modele Samsunga szykowane są do trafienia na rynek. Jeden ma pojawić się w przeciągu najbliższych miesięcy, natomiast dwa inne czekają na przyszły rok. Zatem Samsung wydaje się nie próżnować i szykuje dla nas sporą dawkę składanych smartfonów.

Samsung
Samsung Galaxy Fold

Koreańskie źródła donoszą, że ten producent zamierza wprowadzić całą gamę składanych telefonów, z których jeden będzie bardzo podobny do Mate X. Niby nie wiele wiemy w tym momencie na ten temat, jednak ludzie blisko Samsunga są tego pewni – będzie on składany jak model Huawei. Czy to sposób na sukces? O Mate X słyszało się sporo i jest to telefon, który fizycznie będzie niedługo dostępny. Samsung nie miał tak lekko, więc czas nadrobić zaległości. Skoro duża część osób polubiła to, jak rozwiązano składanie telefonu w Huawei, to dlaczego Samsung miałby to pominąć? Mówi się, że Mate X trafi do sprzedaży w listopadzie, więc konkurencja ma nad czym pracować. Wydaje się, że Huawei pokonało przeciwnika pomysłem na efekt rozłożenia – otrzymujemy coś jakby tablet. Teraz kolej na koreańskiego producenta i czekamy, co takiego zaprezentuje on.

Oczekujecie składanych telefonów? Mamy tu ich zwolenników?

Dodaj komentarz
Total
4
Share