Google Pixel 6a na horyzoncie! Taka będzie jego specyfikacja

Google Pixel 6 Kinda Coral Render
Google Pixel 6 w kolorze Kinda Coral

Nie wiem czy wiecie, ale Google ma również linię nieco tańszych smartfonów. Ich oznaczenie wyróżnia się literką “a” w nazwie. Jak się okazuje, już niedługo możemy zobaczyć Google Pixel 6a!

Google Pixel 6a zbliża się wielkimi krokami

Linia Google Pixel 6 budzi, przynajmniej póki ci, wyjątkowo mieszane uczucia. Głównie przez to, że mieliśmy wysokie wymagania, zwłaszcza co do własnego chipsetu (tym bardziej po udanej premierze Apple M1), a finalnie otrzymaliśmy produkt jakby nie do końca gotowy. Ale może naprawi to tańszy model Pixel 6a?

Właśnie wyciekła specyfikacja budżetowego Pixela i wygląda ona następująco. Przede wszystkim mowa tu o ekranie OLED o przekątnej 6,2” i rozdzielczości Full HD+. Co ważne, odświeżanie ma zostać podwyższone do 90 Hz. Czytnik linii papilarnych został zatopiony w wyświetlacz.

Pixel 6
Google Pixel 6

Zdjęcia zrobimy za pomocą dwóch głównych aparatów 12 MP. Pierwszym ma być Sony IMX363, a drugi – szerokokątny – Sony IMX386. Selfie natomiast zrobimy kamerką frontową 8 MP Sony IMX355. ten obiektyw ma być jednocześnie dziurką w ekranie.

Sercem smartfona ma być autorski chipset Google Tensor GS101. Do tego dostaniemy 6 lub 8 GB RAM-u oraz 128 GB pamięci wbudowanej. Na dzień dobry powita nas Android 12. Całość zasilać ma ogniwo o pojemności 4800 mAh z obsługą szybkiego ładowania mocą 30 W. Przewiduje się, że premiera odbędzie się już w przyszłym miesiącu.

Źródło: @heyitsogesh

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!