Japończycy się wściekli! Zabezpieczenia Nintendo Switch ponownie złamane!

Nintendo Switch to aktualnie najpopularniejsza konsola kieszonkowa. Ciężko nie przyznać, że akurat ta kategoria konsol szczególnie lubi być modyfikowana i przerabiana. Nie inaczej stało się również w przypadku Switcha, co doprowadziło Nintendo do szału!

Jeśli ktoś mówi o przerabianiu oprogramowania, to od razu na myśl przychodzi mi Playstation Portable. Modyfikowanie softu tej konsoli stało się tak powszechne, że jest ono wymieniane jako zaleta i wada tego sprzętu. Oczywiście tego typu modyfikacje nie ominęły również najnowszego handhelda od Nintendo, czyli Switcha. Japończycy jednak próbują jakoś walczyć z piractwem i połatali wiele luk w Switch Lite oraz w nowej rewizji Switcha. Oczywiście, dla hakerów to nie był żaden problem.

Warto przeczytać: Ten niezbyt legalny emulator zamieni Twój smartfon w Nintendo Switch!

Switch ponownie zhakowany. Nintendo się wściekło!

Nintendo próbując walczyć z piractwem wydało nową rewizję konsoli Switch oraz kompletnie nowego handhelda w postaci Switch Lite, w których to software został znacznie zabezpieczony. Oczywiście, zabezpieczenia nie zrobiły większego wrażenia na hakerach i ci ponownie je obeszli. Piratom udało się wgrać zmodyfikowane oprogramowanie i uruchamiać najnowsze gry kompletnie za darmo. Japończycy się wściekli i postanowili sprawę załatwić nieco inaczej.

Polecamy zobaczyć:

Z tego też powodu Nintendo poprosiło amerykański sąd o wydanie stałego zakazu sprzedaży pirackich narzędzi do Switcha w Stanach Zjednoczonych. Muszę dodać, że Switch cieszy się ogromną popularnością w USA. Piraci stworzyli na tyle dobrą przeróbkę, że Japończycy mają ogromny problem z wykryciem tego, którzy użytkownicy konsoli grają w pirackie gry. Oczywiście pomóc mogłoby wydanie kolejnej, nowej rewizji konsoli, jednak to tak naprawdę granie na czasie, bowiem nowe zabezpieczenia również zostałyby złamane.

Posiadacie Nintendo Switch? Dajcie znać w komentarzu!

Dodaj komentarz