Japończycy się wściekli! Zabezpieczenia Nintendo Switch ponownie złamane!

Japończycy się wściekli! Zabezpieczenia Nintendo Switch ponownie złamane!

Nintendo Switch to aktualnie najpopularniejsza konsola kieszonkowa. Ciężko nie przyznać, że akurat ta kategoria konsol szczególnie lubi być modyfikowana i przerabiana. Nie inaczej stało się również w przypadku Switcha, co doprowadziło Nintendo do szału!

Jeśli ktoś mówi o przerabianiu oprogramowania, to od razu na myśl przychodzi mi Playstation Portable. Modyfikowanie softu tej konsoli stało się tak powszechne, że jest ono wymieniane jako zaleta i wada tego sprzętu. Oczywiście tego typu modyfikacje nie ominęły również najnowszego handhelda od Nintendo, czyli Switcha. Japończycy jednak próbują jakoś walczyć z piractwem i połatali wiele luk w Switch Lite oraz w nowej rewizji Switcha. Oczywiście, dla hakerów to nie był żaden problem.

Warto przeczytać: Ten niezbyt legalny emulator zamieni Twój smartfon w Nintendo Switch!

Switch ponownie zhakowany. Nintendo się wściekło!

Nintendo próbując walczyć z piractwem wydało nową rewizję konsoli Switch oraz kompletnie nowego handhelda w postaci Switch Lite, w których to software został znacznie zabezpieczony. Oczywiście, zabezpieczenia nie zrobiły większego wrażenia na hakerach i ci ponownie je obeszli. Piratom udało się wgrać zmodyfikowane oprogramowanie i uruchamiać najnowsze gry kompletnie za darmo. Japończycy się wściekli i postanowili sprawę załatwić nieco inaczej.

Polecamy zobaczyć:

Z tego też powodu Nintendo poprosiło amerykański sąd o wydanie stałego zakazu sprzedaży pirackich narzędzi do Switcha w Stanach Zjednoczonych. Muszę dodać, że Switch cieszy się ogromną popularnością w USA. Piraci stworzyli na tyle dobrą przeróbkę, że Japończycy mają ogromny problem z wykryciem tego, którzy użytkownicy konsoli grają w pirackie gry. Oczywiście pomóc mogłoby wydanie kolejnej, nowej rewizji konsoli, jednak to tak naprawdę granie na czasie, bowiem nowe zabezpieczenia również zostałyby złamane.

Posiadacie Nintendo Switch? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!