Strona główna Aktualności Kirin 985 trafi do masowej produkcji w trzecim kwartale tego roku

Kirin 985 trafi do masowej produkcji w trzecim kwartale tego roku

-

Kirin 980 obecnie stosowany jest we flagowych smartfonach Huawei oraz Honor. Zapewnia naprawdę topową wydajność, o czym sam przekonałem się testując Huawei Mate 20. Do sieci trafiły informacje mówiące o tym, że jego następca, Kirin 985 trafi do sprzedaży masowej już w trzecim kwartale tego roku!

Nowy układ Kirin zadebiutuje prawdopodobnie z nowymi smartfonami z serii Mate

W ubiegłym roku, a dokładniej w październiku, odbyła się premiera smartfonów Huawei z serii Mate 20. Trzy z nich, Mate 20, Mate 20 Pro oraz Mate 20 X napędzane są Kirinem 980. To właśnie wtedy ujrzeliśmy ten procesor po raz pierwszy. Zapewnia on najwyższą wydajność, a jednocześnie zachowuje nienaganną kulturę pracy. Był pierwszym układem powstałym w 7 nm procesie technologicznym. Smartfonom tym niestraszne są najbardziej wymagające gry czy inne zadania, wymagające sporej mocy. Pojawiły się informacje o tym, że jego następca, Kirin 985 zadebiutuje już w 3 kwartale tego roku. Zapewne, po raz kolejny, pierwszymi urządzeniami, gdzie zostanie on użyty, będą smartfony Huawei Mate, okraszone tym razem numerkiem 30. Wcześniej mówiło się, że może on po raz pierwszy zostać użyty w smartfonach Huawei P30, lecz jak wiadomo, tak się nie stało. Będzie to nieco ulepszona wersja Kirina 980, która zostanie wyprodukowana w procesie technologicznym 7 nm EUV (Extreme Ultraviolet Litography).

kirin 985 1

Warto przeczytać: Czytnik linii papilarnych pod ekranem innym niż OLED? Tak, to możliwe!

Mówi się, że ma to zapewnić wzrost wydajności względem poprzednika o nawet 20%. Prawdopodobnie zostanie w nim także użyty autorki modem 5G, Baloon 5000 5G. Na razie nie znamy więcej szczegółów na jego temat. Kwestia czasu, gdy jeszcze przed jego premierą dowiemy się trochę więcej na temat tego, co będzie w stanie nam on zaoferować.

Słów kilka o Kirin 980

Procesor ten powstał w 7 nm procesie technolgoicznym FinFET. Posiada dwa mocne rdzenie Cortex-A76 o taktowaniu 2.6 GHz, dwa, nieco słabsze Cortex-A76 1.92 GHz oraz cztery Cortex-A55 1.8 GHz. Obsługuje do 8 GB czterokanałowej pamięci LPDDR4X z maksymalnym taktowaniem 2133 MHz. Zastosowany tu układ graficzny to Mali-G76, gdzie taktowanie rdzenia wynosi 750 MHz. Posiada podwójny układ NPU odpowiedzialny za sztuczną inteligencję. Obecnie znajdziemy go w takich smartfonach jak:

Czekacie na premierę nowych smartfonów Huawei z Kirinem 985? Używacie któregoś z urządzeń z aktualnym topowym układem Kirin? Jakie macie zdanie na jego temat?

Na grafice tytułowej Huawei Mate 20 Pro, sprawdź jego porównanie z P20 Pro!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej