Manjaro Linux z Deepin DE? Tak i to już niedługo w wersji stabilnej!

Manjaro Linux z Deepin DE? Tak i to już niedługo w wersji stabilnej!
(fot. 9to5Linux)

Manjaro Linux oficjalnie rozwijane jest z trzema środowiskami graficznymi – KDE, GNOME i Xfce. Poza tym istnieją odsłony tworzone przez Community, które oferują nam chociażby Cinnamon, Budgie czy Mate. Muszę jednak zaznaczyć, że Manjaro nie pokrywa wszystkich środowisk graficznych obecnych w świecie Linuxa. Jak się jednak okazuje, deweloperzy pracują nad kolejną edycją dystrybucji, dzięki której będziemy mogli korzystam z Deepin DE!

Manjaro Linux Deepin Edition

O Deepin DE wspominałem już wielokrotnie. Jest to środowisko graficzne rozwijane przez autorów dystrybucji Deepin OS, która bazuje na Debianie. Deepin DE charakteryzuje się niezwykle oryginalnym i pięknie wyglądającym interfejsem, który pozostaje funkcjonalny i wygodny. Taki zestaw cech sprawia, że “zachodni” użytkownicy Linuxa również chcą korzystać z takiego interfejsu, jednak Deepin OS – ze względu na chińskie korzenie – niezbyt dobrze się sprawdza.

Warto przeczytać: Deepin 20 już jest! Co nowego wnosi?

Przykładem wykorzystywania Deepin DE poza Deepin OS jest UbuntuDDE, o którym więcej pisaliśmy >>tutaj<<. Jak się jednak okazuje, z tego środowiska korzystać będą mogli również fani Manjaro Linux. Muszę dodać, że jest to jedna z najpopularniejszych dystrybucji Linuxa. Zdobyła ona popularność dzięki temu, że jest bardzo przyjazna dla nowych użytkowników. Dlaczego? Otóż korzystając z tego systemu niemalże w ogóle nie musimy dotykać konsoli, a większość czynności możemy robić za pomocą aplikacji GUI. Swoją drogą, Manjaro Linux nie tak dawno temu został wydane w wersji 20.1 “Mikah”.

manjaro
Manjaro Linux z Deepin DE (fot. 9to5Linux)

Połączenie Deepin DE z Manjaro Linux może się naprawdę sprawdzić, bowiem obydwie rzeczy oferują unikatowe cechy. Mało tego, z Manjaro korzysta wiele użytkowników co sprawia, że znajdą się osoby chętne pomagać w rozwoju środowiska. Manjaro Linux Deepin Edition jest na całkiem zaawansowanym poziomie produkcji i już zostało wydane w wersji pre1. Możliwe, że już niedługo doczekamy się pierwszej wersji stabilnej!

Korzystalibyście z Manjaro Linux Deepin Edition? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!