Manjaro Linux 20.1 “Mikah” właśnie zostało wydane!

Manjaro Linux 20.1 "Mikah" właśnie zostało wydane!

Manjaro Linux to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych dystrybucji Linuxa, która spodoba się nie tylko nowym użytkownikom, ale również tym bardziej zaawansowanym. Jak się okazuje, system doczekał się kolejnego stabilnego wydania oznaczonego jako 20.1 “Mikah”.

Manjaro Linux to jedna z najpopularniejszych dystrybucji Linuxa. Zdobyła ona popularność dzięki temu, że jest bardzo przyjazna dla nowych użytkowników. Dlaczego? Otóż korzystając z tego systemu niemalże w ogóle nie musimy dotykać konsoli, a większość czynności możemy robić za pomocą aplikacji GUI. Ponadto system ten domyślnie jest udostępniany w parze z wieloma środowiskami graficznymi, między innymi Xfce, GNOME, KDE, ale również Budgie czy Cinnamon.

Warto przeczytać: Manjaro Linux będzie miało swojego laptopa!

Manjaro Linux 20.1 Mikah

Deweloperzy właśnie pochwalili się kolejnym wydaniem stabilnej wersji Manjaro Linux. Nowy system charakteryzuje się najnowszymi wersjami środowisk graficznych, czyli Xfce 4.14, KDE Plasma 5.19.5 oraz GNOME 3.36.6. Warto chwilę zatrzymać się przy Plasmie. Jak się okazuje, twórcy Manjaro Linux oddają nam najnowsze wersje aplikacji KDE 20.08 oraz nowe motywy. Do tego użytkownicy mogą korzystać z Linux Kernel 5.8, a także z Pamac 9.5. Uaktualnienia doczekały się również repozytoria Manjaro, do których dodano chociażby menedżery haseł BitWarden oraz Enpass. Nie można oczywiście zapomnieć o VirtualBox 6.1.14.

Warto zobaczyć: Te aplikacje i funkcje to mój must-have na komputerze z Linuxem!

Jeśli korzystasz z Manjaro Linux to zapewne wszystkie wyżej wymienione nowości już masz – wszak system ten jest dystrybucją typu Rolling-Release. Jeśli natomiast chcesz zacząć przygodę z Manjaro Linux to wszystkie potrzebne pliki ISO do instalacji znajdziesz >>tutaj<<. Czy polecamy ten OS? Jak najbardziej! Jest to świetny wybór dla nowego, jak i zaawansowanego użytkownika Linuxa!

Korzystacie z Manjaro Linux? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!