Nadchodzi nowy 29-calowy zakrzywiony monitor dla graczy Xiaomi

Nadchodzi nowy 29-calowy zakrzywiony monitor dla graczy Xiaomi

Jakiś czas temu firma Xiaomi zaprezentowała światu swoje dwa pierwsze monitory dla graczy. Była to 34-calowa wersja dla najbardziej wymagających użytkowników oraz budżetowy 23,8 calowy monitor. Wszystko wskazuje na to, że gigant z Państwa Środka pracuje teraz nad czymś zupełnie nowym!

Nowy monitor Xiaomi dla graczy

Pełna specyfikacja nadchodzącej nowości chińskiego producenta nadal pozostaje tajemnicą. Plotki mówią jednak o tym, że sprzęt ten będzie po prostu mniejszą wersją Mi Surface Display. Tym samym urządzenie to będzie dostępne w niższej cenie, a jednocześnie może przypaść do gustu osobom, które poszukują mniejszego monitora stworzonego do grania w najbardziej wymagające gry. Nadchodząca nowość Xiaomi otrzyma ekran o przekątnej 29 cali.

Recenzja Philips 349X7FJEW/00, wielkiego monitora do wszystkiego!

Co więcej monitor ten będzie cechować się odświeżaniem na poziomie 144 Hz, a czas reakcji ma wynosić 4 ms. Proporcje nadal powinny wynosić 21:9, ale wciąż nie mamy informacji na temat rozdzielczości ekranu. Plotki mówią, że Xiaomi będzie chciało dać użytkownikom dokładnie to samo co w Mi Surface Display. To oznacza, że nadchodząca nowość producenta z Państwa Środka miałaby otrzymać rozdzielczość 3440 x 1440 pikseli. Nie powinno zabraknąć także wsparcia dla technologii AMD Freesync czy trybu ochrony oczu z zmniejszoną ilością niebieskiego światła. Zagadką pozostaje pokrycie palety barw sRGB.

Zobacz także: Nowe rzeczy od Xiaomi – Mi Air Purifier 3H oraz dwie walizki!

Kolejną niewiadomą jest cena nadchodzącego monitora dla graczy Xiaomi. Jeśli faktycznie będzie to Mi Surface Display z mniejszą przekątną ekranu to sprzęt ten może cieszyć się gigantyczną popularnością. Mi Surface Display został na terenie Chin wyceniony na 2499 juanów czyli około 1380 zł. Tym samym możemy przypuszczać, że cena trzeciego już gamingowego monitora będzie wynosić mniej niż 2000 juanów, ale na potwierdzenie tych przypuszczeń będziemy musieli jeszcze poczekać. Kiedy możemy spodziewać się premiery? Możliwe, że jeszcze w tym roku. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi Surface Display.

Co myślicie o monitorach dla graczy firmy Xiaomi? Chcielibyście by te trafiły do Europy? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!