Źródło kernela telefonu OnePlus 10 Pro już dostępne!

OnePlus 10 Pro
OnePlus 10 Pro

OnePlus 10 Pro to najnowszy flagowy smartfon tego producenta. Jak może wiecie, akurat telefony tej marki cieszą się sporą popularnością wśród twórców alternatywnych systemów. I jak się okazuje, OnePlus udostępnił źródło kernela dla 10 Pro!

OnePlus udostępnił źródło kernela dla modelu OnePlus 10 Pro

OnePlus wypełnił swój obowiązek i udostępnił już kod źródłowy jądra dla modelu 10 Pro. Warto dodać, że producenci są do tego zobligowani, bowiem jądro Linuxa, na którym to Android bazuje, jest na specjalnej licencji GNU General Public License 2, która właśnie narzuca potrzebę udostępniania swoich zmian.

Kod źródłowy możemy podejrzeć w repozytorium na GitHubie. Jest to element dostępny dla każdego i przyda się wielu programistom – zwłaszcza tym, którzy zechcą tworzyć alternatywne oprogramowanie. Dzięki temu budowanie Custom ROM-ów powinno być łatwiejsze, a te powinny działać lepiej. Twórcy będą mogli również zbudować custom recovery w postaci TWRP. To są moduły bardzo istotne dla sceny deweloperskiej i twórców alternatywnych rozwiązań.

Kliknij tutaj, aby przejść do repozytorium ze źródłem kernela dla OnePlus 10 Pro

OnePlus 10 Pro to najnowszy flagowiec producenta. Bazuje on na procesorze Qualcomm Snapdragon 8 Gen1. Do tego mamy 8 lub 12 GB RAM-u oraz 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej na pliki. Obraz wyświetlany jest na ekranie AMOLED o przekątnej 6,7″ i odświeżaniu do 120 Hz. Całość zasila ogniwo 5000 mAh. To iście flagowy telefon.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!