TWRP dostępne na kolejne smartfony – w tym na Nokię 2.2

twrp
(fot. The Android Soul)

Team Win Recovery Project, czyli po prostu TWRP, to jedno z najpopularniejszych Custom Recovery dla urządzeń z Androidem. Oficjalne wsparcie zostało rozszerzone o kolejne urządzenia.

TWRP dostępne na kolejne urządzenia – i te nowsze, i te starsze

TWRP to chyba najpopularniejsze Custom Recovery. Sam z tego projektu korzystałem bardzo często i po prostu się sprawdza. W skrócie, TWRP pozwala na instalację modułów do systemu (na przykład Gapps, czyli usługi Google) lub nawet całe systemy operacyjne (czyli Custom ROM-y). Oficjalne wsparcie zostało właśnie rozszerzone o kolejne urządzenia:

TWRP to spore ułatwienie w instalacji alternatywnego oprogramowania na danym sprzęcie. Custom Recovery pomoże także w zarządzaniu sprzętem, w tym w tworzeniu kopii zapasowych czy nawet na manipulowanie plikami w pamięci wewnętrznej. Oficjalne wsparcie sprawia, że mamy pewną dozę pewności, że recovery będzie aktualizowane i sprawdzane pod kątem działania.

OnePlus 8 Pro
OnePlus 8 Pro

Instalowaliście kiedyś Team Win Recovery Project? Ja sam miałem tę przyjemność na wielu sprzętach, w tym na Nexusie 7, Motoroli Moto G (pierwszej i trzeciej generacji), Xperii Z2 oraz na POCO F2 Pro.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!