Plasma Mobile kończy 2020 z wielką aktualizacją!

Plasma Mobile kończy 2020 z wielką aktualizacją!

Plasma Mobile to jeden z najbardziej obiecujących projektów interfejsów graficznych na mobilnym Linuxie. Tak się składa, że interfejs właśnie otrzymał całkiem sporą aktualizację.

W świecie mobilnego Linuxa najbardziej obiecującymi systemami/interfejsami są Ubuntu Touch, PostmarketOS, LuneOS oraz Plasma Mobile. Co równie ważne, wszystkie 4 systemy działają na prawdopodobnie najlepszym smartfonie z Linuxem – PinePhone. Deweloperzy z KDE odpowiedzialni za Plasma Mobile właśnie wydali sporą aktualizację swojego dzieła.

Warto zobaczyć: Oto jak działają 4 różne systemy typu Linux na smartfonie PinePhone

Plasma Mobile z ogromną aktualizacją!

Najnowsza aktualizacja dla Plasma Mobile wnosi wiele nowości i poprawek. Przede wszystkim poprawiono klawiaturę, która teraz ma dokładnie ten sam motyw, co ustawiony przez użytkownika (czyli Breeze Light lub Breeze Dark). Znacznie odświeżono dialer, który wygląda całkiem ładnie i przypomina mi ten z Androida 4.4 KitKat. Wprowadzono również Angelfish, czyli systemowy blocker reklam!

Małego przemodelowania doczekały się również inne aplikacje Krigami, chociażby KCLock (aplikacja zegara) i Kalk (kalkulator). Ogromną nowością jest dopasowanie programu NeoChat (klient sieci Matrix) do ekranu telefonu. Do rozmiarów wyświetlacza smartfona dopasowano również moją ulubioną przeglądarkę plików PDF – Okular.

neochat
NeoChat

Nie możemy też zapomnieć o wielu optymalizacjach, bowiem dzięki nim aplikacje uruchamiają się szybciej oraz zużywają o wiele mniej pamięci RAM. Ponadto menedżer plików otwiera się o 25% szybciej, a Krigami Gallery używa tylko 177 MB RAM-u (w porównaniu do wcześniejszych 253 MB).

okular
Okular

Jak się Wam podoba Plasma Mobile? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!