Face ID zadziała z maseczką – 2 lata po starcie pandemii

iphone
iPhone 12 Pro

Jak się okazuje, iOS 15.4 przyniesie więcej nowości niż tylko zamiana telefonu w terminal płatniczym. Otóż możliwym stanie się… odblokowanie iPhone’a będąc w maseczce.

iOS 15.4 pozwoli Ci użyć Face ID nawet jeśli masz maseczkę

Zaledwie chwilę temu informowaliśmy Was o tym, że iPhone, dzięki aktualizacji do iOS 15.4, może stać się terminalem płatniczym. Teraz jednak dowiedzieliśmy się, że update wprowadzi coś nieco bardziej przyziemnego. Mowa tu o opcji odblokowania telefonu za pomocą Face ID mając założoną maseczkę.

Start światowej pandemii niemalże 2 lata temu sprawił, że wielu z nas zaczęło poruszać się w maseczkach zakrywając sporą część naszej twarzy. Apple natomiast porzuciło czytniki linii papilarnych właśnie na rzecz Face ID. Maseczka sprawia, że obraz naszej twarzy jest zaburzony, a technologia nie była w stanie sobie z tym poradzić. To sprawiło, że odblokowanie iPhone’a biometrią nie było możliwe i trzeba było wpisywać PIN.

iphone ipad

Jak się okazuje, testerzy iOS 15.4 beta otrzymali opcję sprawdzenia funkcji odblokowania iPhone’a właśnie będąc w maseczce. Możliwość jednak ma być nieco mniej pewna, a skanowany ma być fragment twarzy – oczy i czoło. Dlatego też Apple dodaje, że lepiej korzystać z regularnego Face ID, a skan w maseczce uważać za dodatek. Co ważne, Face ID w masce nie zadziała razem z okularami przeciwsłonecznymi, ale za to obsłuży okulary korekcyjne.

face id
(fot. MacRumors)

Warto dodać, że dopiero co pojawiła się aktualizacja do iOS 15.3. Więcej pisaliśmy o niej >>tutaj<<. iOS 15.4 natomiast pojawi się prawdopodobnie wiosną 2022.

Źródło: MacRumors przez android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!