400+ na gry wideo i kulturę dla nastolatków? Ruszy specjalny program socjalny w Hiszpanii

400+ na gry
(fot. Florenz Mendoza @ Pexels)

Hiszpański rząd uruchomi specjalny program socjalny, w ramach którego każdy osiemnastolatek ma dostać 400 EUR na wydatki związane z kulturą.

Rząd Hiszpanii zapłaci za rozwój kulturalny młodych obywateli

Już w 2022 roku ruszy specjalny program socjalny, dzięki któremu każdy 18-latek nabędzie specjalny bon towarowo-kulturowy o wartości 400 EUR. Ten jednak nie może zostać wydany na cokolwiek, a na rozwój kulturalny. Bon będzie można zrealizować we wskazanych placówkach i sklepach.

Jak twierdzi rząd Hiszpanii, ma on pomóc młodym ludziom w edukacji kulturalnej. Mowa tu chociażby o finansowaniu odwiedzin kina, teatrów i muzeów, ale też o kupowaniu książek czy nawet gier wideo, które grają teraz ogromną rolę w sferze kultury, a recenzenci coraz częściej biorą pod uwagę treść, fabułę i misję, jaką to niosą najnowsze tytuły. Chociażby w Polsce gra This War of Mine została opcjonalną lekturą szkolną.

this war of mine

Rząd nie ukrywa też, że taki bon z pewnością pomoże przeróżnym placówkom na podniesienie po kryzysie, który to wywołała pandemia COVID-19. Warto jednak dodać, że rządzący nie chcą, aby nastolatek, po utrzymaniu prezentu, wydał wszystko na co tylko zechce. Wydatki mają być pilnowane i podzielone na przeróżne podkategorie, tak aby obywatel wydał pieniądze równomiernie na przeróżne rozrywki.

Źródło: Telepolis

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!