Nikt nie kupuje tabletów? To kto wykupił prawie wszystkie Samsungi z przedsprzedaży w USA?

Samsung-Galaxy-Tab-S8-Ultra-Graphite-S-Pen

Koreański gigant wraz ze smartfonami linii Galaxy S22 zaprezentował 9 lutego na swoim evencie Galaxy Unpacked linię tabletów Galaxy Tab S8. W skład tegorocznej grupy tabletów Samsunga po raz pierwszy wchodzi model z dopiskiem Ultra. Tegoroczni przedstawiciele serii S oraz serii Tab S posiadają równo po 3 reprezentantów. No i co z tego? – Może większość z was zapytać – Przecież już prawie nikt nie kupuje tabletów, a jeśli już to tylko iPady, co nie? Tak sugerują statystyki sprzedaży, ale może się to zmienić.

Wiem, sam bym się tego nie spodziewał, ale wygląda na to, że tablety z Androidem może czekać swojego rodzaju renesans. Klienci dostrzegli potencjał w tabletach pełniących funkcje nowego narzędzia pracy, które może w niektórych przypadkach zastąpić komputer czy laptop. Doczepiana klawiatura, rysik, albo sam palec i można działać. Coraz więcej producentów wydaje się spoglądać z zainteresowaniem na tablety, decydując się wypuścić własne.

Xiaomi po 3 latach przerwy wypuściło swojego Mi Pada 5 w 2021 roku, w bieżącym roku na rynek trafi prawdopodobnie pierwszy tablet od OnePlusa, a przedsprzedaż flagowych tabletów Samsunga przekroczyła oczekiwania w USA. Amerykańska strona internetowa giganta z Seulu przeżyła niemałe oblężenie tuż po ich premierze. Czyżby ludzie znów zaczynali chętnie sięgać po tablety? I to także te Androidowe?

Tab S8 – Sold Out

No, prawie Sold Out. Z tego co widzę (12.02.2022 19:04) na amerykańskiej stronie Samsunga pozostał jeszcze do zgarnięcia w przedsprzedaży model Galaxy Tab S8+, choć ten też może się dość szybko zmyć. Standardowy Tab S8 oraz Tab S8 Ultra są niedostępne, zamiast ceny, po prawej stronie widnieje informacja Sold Out. Koreańczycy ustalili datę końca przedsprzedaży na 24 lutego, minęły dopiero 3 dni od premiery, a tablety zdążyły się rozejść błyskawicznie. Samsung odpowiedział redakcji XDA-Developers informacją, że sprzedaż modeli Galaxy Tab S8 oraz Galaxy Tab S8 Ultra zostaje wstrzymana z powodu niespodziewanie ogromnego popytu w ciągu 48 godzin od premiery.

We are thrilled by the consumer response to our new Galaxy Tab S8 lineup. Due to the overwhelming demand in the last 48 hours, we will be pausing preorders at Samsung.com for the Galaxy Tab S8 Ultra and Galaxy Tab S8. We are working quickly to meet consumer excitement and demand. Please stay tuned for more updates

Samsung US dla XDA-Developers

Co mogło być powodem tak dużego zainteresowania tabletami Samsunga? Nowy S Pen? Wielki, 14,6″ wariant Ultra? Case z klawiaturą w gratisie w przedsprzedaży? Może wydłużone wsparcie aktualizacjami aż do 4 kolejnych wersji Androida? A może klienci ucieszyli się, widząc notch na przeciekach Galaxy Tab S8 Ultra?

Dostępność modeli linii Samsung Galaxy Tab S8 w przedsprzedaży w USA
Dostępność modeli linii Galaxy Tab S8 w przedsprzedaży w USA

Tablety Samsunga nad Wisłą

A jak to wygląda u nas? Trudno stwierdzić jak dobrze tablety Samsunga sprzedają się w Polsce. Producent nie chwalił się ilością sprzedanych urządzeń. Na polskiej stronie koreańskiego producenta widzimy obecnie, że wszystkie 3 modele linii Galaxy Tab S8 wciąż są dostępne w przedsprzedaży w Polsce.

Źródło: XDA-Developers, Samsung US

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!