Shopee wycofuje się z Polski! I to już za moment

Shopee
Shopee

O Shopee w Polsce usłyszał chyba każdy. Jak się okazuje, usługa kończy działalność w naszym kraju. O co chodzi?

Koniec Shopee w Polsce

Shopee miało dziwne miejsce w Polsce. Otóż choć usługa nie była u nas dostępna zbyt długo, tak usłyszał o niej każdy. Głównie za sprawą reklam w azjatyckim stylu, które to wyświetlane były nie tylko w internecie, ale też w telewizji i to z dużą częstotliwością. Reklamy te były bardzo dynamiczne i zbudowane w taki sposób, aby szybko “wpadały w ucho”. No i też zaczęto z nich żartować, że są po prostu irytujące.

Shopee komunikat
Komunikat na stronie Shopee

Teraz jednak wchodząc na stronę sklepu zobaczymy wielki komunikat informujący, że Shopee kończy działalność w Polsce. Stanie się to już 13 stycznia 2023 roku, o godzinie 23:59. To oznacza, że z usługi skorzystamy maksymalnie do końca jutrzejszego dnia. Zamówienia złożone do jutra włącznie zostaną zrealizowane. Udostępniono także specjalny formularz kontaktowy dla klientów, który pozwoli skomunikować się z obsługą.

Niecałe półtora roku w Polsce

Platforma pojawiła się w Polsce we wrześniu 2021 roku i szybko zyskała na popularności znanymi reklamami przerabiającymi melodie takie jak Baby Shark. Biorąc pod uwagę jak dużo reklam mogliśmy oglądać, raczej mało kto myślał, że platforma wycofa się z naszego rynku – tym bardziej, że Polacy chętnie z niej korzystali. Co ciekawe, Shopee już wycofało się z innego dużego, europejskiego rynku, czyli z Francji, a także z czterech krajów Ameryki Południowej. Podobno powodem tych decyzji są problemy finansowe właściciela.

Źródło: Shopee

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!