Strona główna Aktualności skROOT: EMUI 10 już w sierpniu, kilka urządzeń otrzymuje TWRP, a Xiaomi...

skROOT: EMUI 10 już w sierpniu, kilka urządzeń otrzymuje TWRP, a Xiaomi wypuszcza source code niektórych modeli

-

Nowa wersja nakładki od Huawei pojawi się już na początku przyszłego miesiąca. Kilka urządzeń, w tym Realme 3, otrzymują oficjalne wsparcie TWRP. Xiaomi udostępnia kod źródłowy dwóch modeli.

EMUI 10 już 9 sierpnia

Już 9 sierpnia odbędzie się specjalna konferencja deweloperska przygotowana przez Huawei. Chiński gigant pokaże tam, między innymi, nową wersję nakładki na Androida – EMUI 10. Wang Chenglu, prezes Huawei Consumer Business Software, osobiście poprowadzi prezentację.

Warto zobaczyć: Huawei zainwestuje w Polsce aż 3 miliardy złotych

Jak na razie nie wiele wiemy na temat nowej nakładki. Co ważne, EMUI 10 – zgodnie z numeracją, która odpowiada wersjom Zielonego Robocika – powinna pracować na bazie Androida Q. Nie wiele wiemy na temat nowości, które wprowadzi nowa odsłona. Wiemy jedynie, że dzięki nowego kompilatorowi Ark szybkość działania samego systemu ma wzrosnąć o 24%, a sama wydajność nawet o 44%. Jednak więcej dowiemy się dopiero po konferencji.

Oficjalne TWRP no kolejnych urządzeniach

Team Win Recovery Project (w skrócie TWRP) to chyba najpopularniejsze Custom Recovery w internecie. Jego obecność jest niezwykle ważna aby w ogóle móc zainstalować alternatywne systemy operacyjne. Do oficjalnej listy wsparcia właśnie dołączyły kolejne urządzenia.

Warto przeczytać: Playstation Portable (PSP) w 2019 roku – czy warto się zainteresować?

Do listy dopisano smartfony Realme 3, Yu Yureka Black i LeEco Le Max Pro, a także zegarek Amazfit Pace. Mnie osobiście zaskakuje obecność tego ostatniego sprzętu, czyli zegarka od Huami. Jak się okazuje, smartwatch ten ma całkiem spore zaplecze deweloperskie i moderzy przygotowują na niego całą masę ciekawych modyfikacji. Obecność TWRP powinna sporo ułatwić i otworzyć wiele furtek.

Xiaomi udostępnia kod źródłowy dwóch swoich smartfonów

Udostępnienie kodu źródłowego przez producenta jest wręcz potrzebne do tego, aby niezależni deweloperzy mogli przygotować jakieś ciekawe modyfikacje, a przede wszystkim Custom ROM-y. Xiaomi właśnie udostępniło source code aktualizacji do Androida Pie kilku, a dokładnie dwóch, swoich smartfonów. Mowa tu o takich sprzętach jak Xioami Mi 6 oraz Mi Mix 2. Dodatkowo pojawił się kod źródłowy dla Red Magic 3.

Warto sprawdzić: Sprawdzamy Spotify Lite… na Moto G z 2013 roku

Obydwa te urządzenia od Xiaomi cieszą się całkiem sporym zapleczem deweloperskim. Użytkownicy tych smartfonów mogą przebierać w Custom ROM-ach, dzięki czemu znalezienie tego idealnego jest o wiele łatwiejsze.

Czekacie na EMUI 10? Dajcie znać w komentarzu.

Źródło: XDA-Developers: 1, 2; GSMarena

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej