Wojsko Polskie stworzyło swój własny szyfrator

Wojsko Polskie stworzyło swój własny szyfrator
https://www.wojsko-polskie.pl/woc/

Pole walki przenosi się powoli do z realnego świata, do tego cyfrowego. Wojsko Polskie jest tego świadome, dlatego opracowało zupełnie nowy rodzaj szyfratora.

Wojna w cyfrowym świecie

Cyberwojska nadal brzmią jak z filmów sci-fi, ale każdy, kto chociaż trochę interesuje się tym tematem, wie doskonale, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie infrastruktury elektronicznej. Równie istotne, jeśli nie ważniejsze, jest zapewnienie wojsku możliwości bezpiecznej komunikacji na polu walki. Wydarzenia zza naszej wschodniej granicy dobitnie pokazały, że łączność to newralgiczny punkt, którego sprawne działanie to być, albo nie być dla całych jednostek.

Produkt krajowy

Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni podało do wiadomości, że nowy szyfrator został od początku do końca wykonany przez ich specjalistów. Cywile oczywiście nigdy nie dowiedzą się, w jaki sposób działa, nie wspominając o specyfikacji technicznej. Zapewniono natomiast, że szyfrator, nazwany USKN 100L, spełnia rygorystyczne wymogi stawiane przez Pentagon, a co za tym idzie NATO. Tym samym zatwierdzono jego używanie podczas prowadzenia nowoczesnych działań wojenno-obronnych. Zapewniono, że Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni pracuje również nad innymi, ważnymi projektami.

Źródło: cyberdefence24.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!