Xiaomi planuje testy Androida Q oraz Pie dla kolejnych modeli

logo androida
źródło: Wikimedia

Xiaomi zazwyczaj dość długo pamięta o swoich smartfonach i wydaje się, że w tej kwestii nic się nie zmieniło. Najnowsze informacje mówią o tym, że w planie są testy Androida Q i P. Dotyczyć mają one modeli Xiaomi Mi 6, Redmi 6/6A oraz POCOPHONE F1. Każdy z nich już chwilę na rynku jest, szczególnie Mi 6, więc to miła niespodzianka ze strony producenta, że nadal będzie dbał o starsze modele. Po zamknięciu programu MIUI Global Beta, można było spodziewać się kilku wersji “rozwijania” się systemu. Tak więc czas skupić się na wersji stable oraz wspomnianym Androidzie Q a także na poprawie Pie.

Mądra decyzja Xiaomi

Wielu użytkowników często narzeka na brak wsparcia od producenta. Xiaomi wydaje się zdawać sobie z tego sprawę i przez to taka decyzja. Myślę, że niejednego ona zaskoczyła. Jeśli chodzi o Poco F1, to wydany w sierpniu zeszłego roku model był strzałem w “10”, która przypadła do gustu wielu osobom, które go kupiły. W bardzo dobrej cenie otrzymywaliśmy Snapdragona 845, Androida 8.1 Oreo na start wraz z MIUI 9.6 w wersji Global. Nie trzeba było długo czekać, aby ujrzeć aktualizację. MIUI 10 wraz z Androidem 9.0 Pie pojawiły się już w grudniu, więc dość szybko po premierze. Jeśli wierzyć słowom Alvina Tse, model ten znajduje się na liście do aktualizacji i czeka do Android Q.

pocophone f1 quick charge 4 (2)
Pocophone F1

Mi Community wprowadziło odrobinę poruszenia. Opublikowano wątek rekrutacyjny, ponieważ firma poszukuje testerów systemów opartych na Androidzie Q z MIUI Stable. Oprócz testerów do wspomnianego Poco F1, poszukiwani są przedstawiciele wspomnianych już Mi 6 i Redmi 6/6A dla testów Androida Pie. Przypomnę, że Mi 6 debiutował w 2016 roku, a Redmi w 2018 roku. Trochę czasu minęło, ale czy to komuś przeszkadza?

Zobacz też: Xiaomi Mi 6 vs Xiaomi Mi 9 – dwa lata różnicy, sporo zmian

Teoretycznie program dotyczy wszystkich, jednak mówi się, że użytkownicy  Mi Community mają delikatną przewagę. Każdy chętny powinien mieć komunikator QQ, który pozwoli im na wymianę informacji z zespołem jak i z innymi testerami. Czas składania wniosków mija 7 lipca, a już 10 lipca będą wyniki. Ci, którym się poszczęści, otrzymają odpowiedzi, a Ci, którzy ich nie dostaną, będą zmuszeni obejść się smakiem.

Xiaomi Mi 6
Xiaomi Mi 6

Z racji tego, że jest to globalny program, możecie i Wy do niego dołączyć. Przeczytajcie uważnie wszelkie wymogi od Xiaomi, ponieważ nie ma miejsca na pomyłkę i podchodzą do tego starannie. Angielski, odblokowany bootloader czy najnowsza wersja MIUI to minimum. Całość znajdziecie pod tym linkiem. Powodzenia!

Któryś z naszych czytelników bądź widzów zamierza się zgłosić?

Dodaj komentarz
Total
3
Share