Xiaomi testuje składany smartfon z klapką

Xiaomi-Redmi-3S-gold-back

Smartfony ze składanymi ekranami szybko się rozwijają. Droga, którą przebyły składane ekrany od czasu pojawienia się Royole Flexpai do teraz jest wielka, a ceny takich urządzeń coraz bardziej zbliżają się do cen klasycznych smartfonów. Jak dotąd widzieliśmy więcej urządzeń rozkładających się do wielkości tabletów, niż małych kostek rozkładających się do wielkości normalnego smartfona. Telefony Samsunga z serii Galaxy Z Flip pokazały, że dobra cena budzi wielką popularność tych mniejszych składaków. Takie urządzenie przygotowuje teraz Xiaomi.

Nie wiemy zbyt wiele

Chiński bloger technologiczny @DCS z serwisu Weibo podaje, że Xiaomi jest obecnie w fazie testów składanego smartfona z klapką. Już kilka miesięcy temu Xiaomi zgłosiło do urzędu patentowego swoje szkice projektowe. Testy małego składaka mogą trwać, ale to niekoniecznie oznacza, że urządzenie trafi na rynek w najbliższym czasie. Możemy przypuszczać, że będzie to prawdopodobnie smartfon o flagowych podzespołach, z OLED-owym ekranem o wysokiej częstotliwości odświeżania.

Xiaomi-Mi-MIX-Flip-concept-art-1
Źródło: LetsGoDigital

Nie pierwszy, nie ostatni

Nie będzie to jednak pierwsze tego typu urządzenie od chińskiego producenta. W pierwszej połowie tego roku Xiaomi zaprezentowało Xiaomi Mi MIX Folda, który należy już do tej większej kategorii składanych smartfonów. Wyceniony na 9999 juanów składak cieszył się popularnością, zatem nic dziwnego, że Xiaomi po raz kolejny sięga po składane ekrany, aby tym razem zadowolić użytkowników preferujących kompaktowe urządzenia mieszczące się do małych kieszonek.

Xiaomi-Mi-MIX-Flip-concept-art-2
Źródło: LetsGoDigital

Czego się możemy spodziewać?

Chiński gigant najprawdopodobniej obrał sobie za cel tegorocznego Z Flipa 3. Znając Xiaomi, to myślę, że możemy oczekiwać konkurencyjnej ceny, co w segmencie smartfonów ze składanymi ekranami samo w sobie jest ciekawym zjawiskiem. Jakość i wytrzymałość składanych ekranów idzie w górę, a ceny stale szybują w dół. Nie od dziś wiadomo, że Xiaomi nieustannie dąży do podboju świata swoimi smartfonami, a dobrze wyceniony składak konkurujący ze świetnie sprzedającym się Z Flipem 3 od Samsunga to okazja, której nie można przegapić.

Cena może nie być zmartwieniem, sam bardziej bym się bał o implementację nakładki MIUI, która od dawna bywa problematyczna nawet na zwykłych smartfonach. Dostosowanie systemu do składanego ekranu to w brew pozorom niezwykle ważny element, który może mieć znaczący wpływ na przyjęcie i sprzedaż nowego składaka.

Źródło: Gizmochina przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!