Xiaomi w Chinach zainwestuje dodatkowe 725 milionów dolarów!

Xiaomi

Xiaomi jest jedną z firm, która może pochwalić się praktycznie ciągłymi wzrostami i coraz to większą popularnością. W Chinach Huawei radzi sobie jednak dużo lepiej, ale Xiaomi nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa.

Ogromna inwestycja mająca zmienić dosłownie wszystko

Huawei z racji sankcji wydanych przez rząd Stanów Zjednoczonych z Donaldem Trumpem na czele postanowił umocnić swoją pozycję na rynku chińskim. To właśnie mieszkańcy Państwa Środka są najliczniejszym gronem klientów chińskiego giganta. Oczywiście umocnienie pozycji Huawei na rynku mobilnym oznacza jednoczesne osłabienie innych firm. I wśród tych innych producentów znajdziemy także Xiaomi.

Zobacz także: Xiaomi Mi CC to nowa seria smartfonów. Do kogo ma trafiać ta linia?

Chiński gigant chce zainwestować aż 725 milionów dolarów. Kwota ta ma być przeznaczona przede wszystkim na rozbudowę sieci dystrybucji i otwarcie kolejnych sklepów w ciągu najbliższych trzech lat. To jednak jeszcze nie wszystko. Xiaomi stworzy specjalny program wynagrodzeń dla swoich partnerów i przedstawicieli handlowych. Wszystko po ty aby to właśnie smartfony z logo Mi czy Redmi sprzedawały się w Chinach najlepiej. Według informacji pochodzących z chińskich mediów w spotkaniach z partnerami brał udział sam Lei Jun, który miał przedstawić także przyszłe plany rozwoju i to jak Xiaomi chce zostać numerem jeden w Państwie Środka.

xiaomi mi 9Warto przeczytać: Wiadomo, które telefony Huawei otrzymają aktualizację do Androida Q. Jest ich aż 17!

Na dzień dzisiejszy Xiaomi zajmuje czwarte miejsce jeśli chodzi o udziały w chińskim rynku smartfonów posiadając 12% udziałów. Dla porównania Huawei może pochwalić się aż 34% udziałów w rynku i wzrostem w pierwszym kwartale 2019 roku na poziomie 41%. Oczywiście ostatnie problemy chińskiej firmy mogą przynieść spadki sprzedaży o nawet 40-60% na rynku globalnym, ale w samych Chinach Huawei powinien cieszyć się coraz to większą popularnością. Czy Xiaomi uda się zostać numerem jeden? Może być ciężko, ale myślę, że tak duża inwestycja może sprawić, że chiński producent wejdzie na podium największych firm zajmujących się rynkiem smartfonów w Państwie Środka.

Czy waszym zdaniem Xiaomi ma szansę zdeklasować Huawei z pozycji lidera na chińskim rynku mobilnym? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!