Android pozwoli Ci rozdzielić życie prywatne od zawodowego

Android-workspace
(fot. Android @ YouTube)

Jeśli smartfon z Androidem jest dla Was ważnym narzędziem w pracy, to mam dla Was dobrą wiadomość. Otóż Google pracuje nad funkcją, która pozwoli na łatwe przełączanie się między trybami, co pozwoli wejść i wyjść z życia zawodowego.

Profile pracy w Androidzie

Nowy przełącznik w systemie Android ma pozwolić na szybkie przestawienie wielu elementów w tryb pracy. Użytkownik zacznie widzieć programy związane z życiem zawodowym. Aplikacje związane z pracą nie będą mogły wysyłać powiadomień czy uzyskiwać dostęp do lokalizacji. Mało tego, dane osobiste będą wydzielone od tych zawodowych.

Póki co, funkcja jest dostępna tylko dla klientów korporacyjnych, jednak Google zapowiedziało, że funkcja już w 2022 trafi najpierw do subskrybentów Workspace, a później do każdego. Taka opcja powinna użytkownikom lepiej rozdzielić życie prywatne od zawodowego. Wszak mikt nie chce dostawać powiadomień z pracy, kiedy to jesteśmy na urlopie, ale też nie chcemy rozpraszać się prywatnymi sprawami w godzinach pracy.

Oczywiście obsługa trybów to nic nowego w świecie Androida. Jak dobrze pamiętam, coś takiego miałem już kilka lat temu w HTC One A9, którego nakładka właśnie pozwalała na tryby. Po przełączeniu się widzieliśmy inne listy aplikacji i skróty do nich. Tutaj jednak funkcja została rozbudowana.

Źródło: android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!