Elementary OS 6 cofa się w rozwoju. I bardzo dobrze

Elementary OS 6

Twórcom Elementary OS przyświeca cel stworzenia jak najwygodniejszego i jednolitego oprogramowania, które jest naprawdę bardzo dobrze i solidnie zbudowane. To też sprawia, że nie zawsze słuchają się swoich fanów, bowiem mają swoją wizję. Teraz jednak fani mieli całkiem sporo racji i twórcy uprościli wybierak otwartych aplikacji.

Elementary OS 6 z klasycznym wybierakiem Alt+Tab

Tutaj sam mogę zgodzić się z fanami Elementary. Zmiana okna skrótem Alt+Tab w tym systemie nie było zbyt przyjemnym doświadczeniem. Aktualnie podczas wybierania okna tym skrótem tło się wyciemnia a podświetlane jest okno, które teraz mamy wybrane. Do tego na dole wyświetlają się ikony tych programów. Wygląda to całkiem ładnie, ale jest tylko pozornie przyjemnie. Alt+Tab ma być skrótem szybkim, czystym i przyjemnym. Tutaj natomiast za dużo dzieje się na ekranie i poświęcamy więcej uwagi na sprawdzenie czy wybraliśmy odpowiednie okno.

Elementary Os

Dlatego też twórcy zdecydowali się na implementację klasycznego wybieraka, który dostępny jest w chociażby GNOME. Na środku ekranu wyświetla się okno z ikonami otwartych aplikacji. To pozwala na szybką zmianę okna bez skupiania się na samej tej czynności.

Elementary OS 6 cofa się w rozwoju. I bardzo dobrze

Warto dodać, że ten bardziej “pokazowy” wybierak okna nadal będzie dostępny, ale pod skrótem super+↓. Dodano także nowe ikony do wybieraka urządzeń związanych z audio, a także lekko zmodyfikowano sklep AppCenter.

Źródło: Elementary blog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!