Endeavour OS zaktualizowany do wersji 2020.09.19. Co nowego dodano?

endeavour OS

O Endeavour OS na łamach ROOTBLOG-a piszę od ponad roku. Jest to całkiem ciekawy system operacyjny bazujący na Arch Linux. Właśnie doczekał się kolejnej aktualizacji oznaczonej jako 2020.09.19.

Endeavour OS swoją premierę miał w zeszłym roku. Można uznać, że jak na tak krótki okres istnienia, system ten nie mógł zdobyć popularności. Wręcz przeciwnie! W Internecie możemy spotkać się z coraz większą liczbą pozytywnych komentarzy. Czytałem opinie użytkowników, którzy nazywają Endeavour OS za najlepszą formę Arch Linux z natychmiastową instalacją. Ba! Są osoby, które uważają ten OS za lepszy od Manjaro Linux. Endeavour OS bazuje na popularnej dystrybucji Arch Linux oraz wykorzystuje Xfce i inne popularne środowiska graficzne. To, co go wyróżnia od pierwowzoru to łatwość zainstalowania i gotowy pakiet rozwiązań, podobnie jak jest to w przypadku Openxi Linux.

Warto przeczytać: Endeavour OS zainstalujesz na urządzeniach z procesorami ARM

Endeavour OS 2020.09.19

Najciekawszą nowością jest fakt, że po zainstalowaniu systemu użytkownik nie znajdzie dedykowanego menedżera aplikacji – na przykład w KDE Plasma jest to Odkrywca, a w GNOME – GNOME Software. Powodem usunięcia tych narzędzi jest fakt, że są one zbędne i nowych użytkowników mogą wprawiać w zakłopotanie. Co ważne, jeśli ktoś potrzebuje tych aplikacji to będzie je mógł natychmiastowo zainstalować z repozytorium. Poprawek doczekał się również graficzny instalator systemu Calamares, jak i Endeavour OS Update Notifier, który od teraz oferuje przemodelowany system powiadomień o nowych aktualizacjach.

endeavour OS

Poprawiono także automatyczne logowanie, zwłaszcza w środowisku Deepin DE, które już od jakiegoś czasu nie chciało działać. Nowości znajdziemy rónież w aplikacji powitalnej, która od teraz pozwala na zmianę rozdzielczości ekranu i wybranie tapety. Ponadto w Endeavour OS 2020.09.19 znajdziemy Linux Kernel 5.8 oraz przeglądarkę Mozilla Firefox w wersji 80.

Endeavour OS możecie pobrać >>stąd<<.

Korzystacie z Linuxa? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!