Masz problemy z GeForce Now na Linuxie? Wiemy jak to naprawić! [PORADNIK]

Masz problemy z GeForce Now na Linuxie? Wiemy jak to naprawić! [PORADNIK]

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że już możemy wygodnie grać na platformie GeForce Now na Linuxie, a do tego wystarczy tylko przeglądarka internetowa bazująca na Chromium oraz odpowiednia wtyczka. Niestety, niektórzy mogą zauważyć pewne problemy w postaci tak zwanych żabich skoków. Na szczęście wiemy jak to naprawić.

Kilka tygodni temu usługa GeForce Now zadebiutowała na systemie Chrome OS. Oczywiście aplikacja włącza się poprzez przeglądarkę internetową Chrome (bowiem tak zbudowany jest system Google’a obecny na Chromebookach), co można łatwo wykorzystać na innych systemach operacyjnych. Z tego też powodu na Linuxie w końcu możemy uruchomić pełnoprawną i dobrze działającą usługę GeForce Now – jedyne co wystarczy to przeglądarka internetowa bazująca na Chromium i wtyczka, dzięki której będziemy udawać, że jesteśmy Chromebookiem.

Więcej dowiecie się stąd: Linux i GeForce Now? Jak najbardziej! [PORADNIK]

GeForce Now nie działa prawidłowo na systemie typu Linux? Mamy na to rozwiązanie

Jak się okazuje, niektórzy mogą zauważyć pewne problemy podczas grania poprzez GeForce Now. Wynikają one ze złych ustawień przeglądarki i wyłączonej akceleracji GPU. Jak to naprawić? To bardzo proste! Wystarczy wejść na chrome:flags (nieważne jaką mamy przeglądarkę internetową – adres ten zadziała zarówno na Google Chrome, jak i Brave Browser czy w Operze) i włączyć kilka flag. Dokładnie chodzi o poniższe ustawienia:

#ignore-gpu-blacklist
#enable-gpu-rasterization
#enable-oop-rasterization
Masz problemy z GeForce Now na Linuxie? Wiemy jak to naprawić! [PORADNIK]
chrome:flags

Po ich włączeniu musimy wejść na chrome:gpu i sprawdzić czy funkcje faktycznie zostały uruchomione. Jeśli tak to zobaczycie dokładnie to, co widnieje na poniższym zrzucie ekranu.

Masz problemy z GeForce Now na Linuxie? Wiemy jak to naprawić! [PORADNIK]
chrome:gpu

I to już! Po włączeniu tych flag GeForce Now powinien działać poprawnie. Mało tego, o wiele lepszą wydajność powinniśmy ujrzeć podczas oglądania filmów na Youtube czy Netflix ;). Przyznam się, że sam zdecydowałem się na zakup konta Founders w GeForce Now, bowiem lubię czasem w coś pograć, a sprzęt z którego korzystam (ThinkPad ze zintegrowaną kartą graficzną) niezbyt mi na to pozwala.

Korzystacie z GeForce Now? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!