W końcu sztandarowa aplikacja Google – Gmail – doczekała się ciemnego motywu!

gmail

Ciemny motyw to przyjaciel posiadaczy smartfonów z ekranami OLED oraz nocnych marków. Coraz więcej aplikacji ma wsparcie dla niego, w tym usługi od Google, np. YouTube. Teraz dołącza do nich także Gmail!

Wszystko w zgodzie z Androidem 10 i iOS13

Jak zapewne już wiece, jedną z kluczowych zmian w tych systemach jest wprowadzenie ciemnych motywów. Użytkownicy obydwu systemów długo się tego domagali, ale w końcu wysłuchano ich. Teraz deweloperzy aplikacji na te systemy dodają tę funkcję, aby wszystko działało w zgodzie z oprogramowaniem.

YouTube ciemny motyw

Już jakiś czas temu Google wprowadziło obsługę ciemnego motywu do kilku swoich aplikacji, np. Google Pay lub Files by Google. Teraz do tego grona dołącza także Gmail, co więcej, na obydwu systemach! Od dzisiaj rusza ta aktualizacja, ale nie oznacza to tego, że dostaniecie ją od razu. Jest ona dostępna po stronie serwera, jednak nim zagości na waszych smartfonach może minąć od kilku do kilkunastu dni.

Zobacz też: W Zdjęciach Google pojawi się nowa funkcja – przetwarzanie tekstu ze zdjęć

Zarówno na Androidzie, jak i na iOS będzie on zależny od ustawionego motywu systemowego, ale będzie też możliwość ręcznej zmiany motywu samej aplikacji. Poniżej zamieszczam kilka zrzutów prezentujących wygląd tej aplikacji w ciemnym motywie.

Jak widzimy, mamy tutaj połączenie kilku odcieni szarego oraz niebieskiego wraz z białym kolorem. Nie mamy tutaj czystej czerni, ale to dobrze. Może nie jest to aż tak energooszczędne, ale za to o wiele ładniejsze i mniej męczące wzrok. Osobiście używam ciemnego motywu tam, gdzie się tylko da. Po pierwsze ze względu dbania o wzrok, a po drugie – po prostu uważam, że takie połączenie kolorów jest ładniejsze. No ale to już akurat gusta, a każdy może mieć swoje, prawda? Niemniej, myślę, że wiele osób się ucieszy. To bardzo popularna usługa, wiele osób spędza w tej aplikacji dużo czasu. Ciemny motyw jednocześnie zadba o ich zdrowie, ale i o baterię.

Używacie ciemnego motywu w aplikacjach? Jeśli tak, to z jakiego powodu? Macie smartfon z OLED-em, często korzystacie z waszego telefonu w słabszym świetle czy po prostu Wam się on bardziej podoba?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!